Skip to main content

7 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Młodzieżowych Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

W dniach 14-19 lipca w Anadi (Portugalia) odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, o medale walczyli juniorzy i młodzieżowcy, kobiety i mężczyźni. Polska reprezentacja liczyła łącznie 39 zawodników (21 juniorów i 18 młodzieżowców). Można powiedzieć, że na te mistrzostwa wybrała się drużyna Ludowych Zespołów Sportowych — aż 35 zawodników i zawodniczek to członkowie klubów naszego Zrzeszenia. Polacy przywieźli z Portugali 8 medali — 4 srebrne i 4 brązowe. Siedem z nich wywalczyli zawodnicy z naszych klubów, jeden zdobył wychowanek naszego klubu. Dwa srebrne medale, w sprincie i keirinie — wywalczył Marcin Marciniak UKS Copernicus Toruń CCC — SMS Żyrardów. Indywidualnie medale zdobyli jeszcze — brązowy w keirnie kobiet U23 Paulina Petri z KS Społem Łódź i również brązowy Filip Prokopyszyn, aktualnie Voster ATS Team, wychowanek LZS w wyścigu eliminacyjnym U23.

Srebrny medal w sprincie drużynowym kobiet U23 wywalczyły: Joanna Błaszczak UKS TFP Jedynka Kórnik, Paulina Petri KS Społem Łódź, Nikola Sibiak KK Lark Ziemia Darłowska. Srebrny medal w sprincie drużynowym juniorów zdobyli: Marcin Marciniak UKS Copernicus Toruń CCC — SMS Żyrardów, Radosław Laskowski, Gracjan Dąbrowski — obaj ALKS Stal Grudziądz Ocetx Iglotex, Mateusz Przymusiński UKS TFP Jedynka Kórnik.

W wyścigu drużynowym na 4 km juniorki stanęły na najniższym stopniu podium — Maja Tracka, Zuzanna Chylińska — obie ALKS Stal Grudziądz Ocetx Iglotex, Anna Długaś, Laura Rybkiewicz — obie KK Lark Ziemia Darłowska, Martyna Szczęsna WMKS Olsztyn. Brązowy medal zdobyły też juniorki w sprincie drużynowym — Natalia Głowacka, Eliza Rabażyńska — obie ALKS Stal Grudziądz Ocetx Iglotex, Natalia Kaczmarczyk KK Lark Ziemia Darłowska.

Fot. UEC Facebook