Skip to main content

8 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w II Mistrzostwach Europejskich w  Monachium

W dniach 10-21 sierpnia w Monachium odbyły się II Mistrzostwa Europejskie 2022. Zawodnicy rywalizowali w następujących sportach: lekkoatletyka, siatkówka plażowa, wspinaczka sportowa, kajakarstwo, wioślarstwo, kolarstwo (torowe, szosowe, BMX, górskie), triathlon, gimnastyka sportowa i tenis stołowy. Reprezentacja Polski zajęła w generalnej klasyfikacji 5 miejsce zdobywając 39 medali — 8 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych. Najwięcej medali zdobyli kajakarze — 15 (4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych) — brązowy medal wywalczył w K1 na 5000 m Rafał Rosolski z naszego klubu UKS Dojlidy Białystok. Drugim dorobkiem medalowym mogą pochwalić się lekkoatleci — 14 medali (3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych). Spośród 15 zawodników z klubów Zrzeszenia startujących w tych mistrzostwach medale zdobyli: złoty Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) w rzucie młotem, brązowy Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) i Patryk Wykrota (KS Stal LA Gorzów Wlkp.) w sztafecie 4×100 m, która ustanowiła rekord Polski, srebrny Martyna Kotwiła (RLTL Optima Radom) w sztafecie 4×400 m (biegała w eliminacjach). 4 medale wywalczyli także kolarze torowi, a właściwie kolarki, bo tylko kobiety zdobywały medale — wszystkie medalistki to zawodniczki z klubów Zrzeszenia. Srebrny medal w keirinie zdobyła Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetx Iglotex Grudziądz), brązowy Nikola Wielowska (KK Lark Ziemia Darłowska) w scratchu, brązowy Daria Pikulik (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław) w omnium, brązowy zespół kobiet w sprincie drużynowym w składzie: Urszula Łoś, Marlena KarwackaNikola Sibiak (obie KK Lark Ziemia Darłowska).

Fot. PZLA Facebook