Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów U20 i U23 — Słubice 2022

By 29 sierpnia 20222 września, 2022Aktualności KZ Ludowych Zespołów Sportowych

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów U20 i U23 odbyły się podczas XXV Jubileuszowych Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Atleci i atletki walczyli na pomoście Centrum Sportowego we Frankfurcie nad Odrą. Wszyscy zawodnicy, trenerzy chwalili organizację tej części igrzysk — świetna hala, dobre zaplecze przygotowawcze. W obu kategoriach wśród kobiet startowało 61 zawodniczek, wśród mężczyzn również 61 zawodników. W punktacji Sinclair’a kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) 2. Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), 3. Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), wśród mężczyzn najlepsi byli: 1. Michał Jaworski (CLKS Mazovia Ciechanów), 2. Patryk Barański (LKS Dobryszyce), 3. Dawid Majsy (LKS Dobryszyce). Punktację klubową wygrał LKS Dobryszyce, przed AKS MyślibórzLKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Sklasyfikowano 35 klubów. W punktacji województw zwyciężyło łódzkie przed zachodniopomorskim mazowieckim.

Kobiety

W kat. 45 kg startowały 3 zawodniczki U20. Wygrała Emilia Drozda KS Agros Zamość, druga była Kinga Bogusz GCK Kobylany (obie uzyskały ten sam wynik w dwuboju), trzecia Zuzanna Fojtar UKS Talent Wrocław. W kategorii 49 kg startowały 3 zawodniczki U20 i dwie U23. Wśród tych młodszych najlepsza była Oliwia Drzazga UMLKS Radomsko, drugie miejsce zajęła Agnieszka Broncel HKS Szopienice, trzecie Zofia Berlińska CLKS Mazovia Ciechanów. W U23 Sylwia Wawrzeczko LKS Omega Kleszczów była lepsza od Honoraty Kołosowskiej LKS Dobryszyce. W kat. 55 kg startowało 6 zawodniczek U20 i jedna U23. Mistrzynią Zrzeszenia U20 została Nina Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, druga była Natalia Warsz GULKS Niemce, trzecia Milena Pawlos LKS Dobryszyce. U23 — Klaudia Luterek KS Agros Zamość. W kat. 59 kg startowało 6 zawodniczek U20 i jedna U23. Wśród młodszych zawodniczek zwyciężyła Monika Szymanek LKS Dobryszyce, druga była Zuzanna Połka KS Promień Opalenica, trzecia Małgorzata Myjak LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. U23 — Marta Kożuchowska AKS Myślibórz. W kat. 64 kg startowały 4 zawodniczki U20 i trzy U23. Wśród zawodniczek U20 najlepsza była Maria Połka KS Promień Opalenica, drugie miejsce zajęła Julia Pikulska LKS Polwica Wierzbno, trzecie Gabriela Murdza UKS Talent Wrocław. W U23 kolejność była następująca: Wiktoria Wołk MGLKS Tarpan Mrocza, Karolina Brzostek UOLKA Ostrów Maz., Aleksandra Bartosik UMLKS Radomsko. W kat. 71 kg startowały 4 zawodniczki U20 i trzy U23. W tej pierwszej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Monika Marach MGLKS Tarpan Mrocza, która była klasą sama dla siebie (wyprzedziła konkurentki o ponad 80 kg!), drugie miejsce zajęła Daria Dyndał AKS Myślibórz, trzecie Kinga Burza LKS Dobryszyce. W U23 kolejność była następująca: Natalia Pawlik LKS Polwica Wierzbno, Karolina Małecka UOLKA Ostrów Maz., Natalia Żelasko LKS Dobryszyce. W kat. 76 kg startowało 5 zawodniczek U20 i dwie U23. W U20 kolejność była następująca: Maria Karolak KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, Marta Klimek Apollo Wejherowo, Martyna Grochowska MGLKS Tarpan Mrocza, w U23: Klaudia Głąb LKS Dobryszyce, Aleksandra Kopka LKS Omega Kleszczów. W kat. 81 kg startowało 7 zawodniczek U20 i jedna U23. Mistrzynią Zrzeszenia U20 została Katarzyna Kozera UMLKS Radomsko, wicemistrzynią Olga Komorowska WLKS Siedlce, brązowy medal wywalczyła Klaudia Kość LKS Znicz Biłgoraj. U23 — Agnieszka Zimroz LKS Znicz Biłgoraj. W kat. 87 kg startowały 3 zawodniczki U20 i jedna U23. Kolejność U20: Weronika Nowak WLKS Siedlce, Wioletta Olszewska AKS Promień Police, Karolina Siekierzycka WLKS Siedlce. U23 — Klara Cieślak LKS Dobryszyce. W kat. +87 kg startowało 7 zawodniczek U20 i dwie U23. Kategorię wiekową U20 wygrała Martyna Narewska UOLKA Ostrów Maz., druga była Dominika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, trzecia Julita Kędzierska KKS Husaria Lubraniec. U23 — Natalia Chołuj AKS Białogard wygrała z Ewą Kiełbus AKS Myślibórz.

Mężczyźni

kat. 55 kg startowało tylko dwóch zawodników U20 — złoty medal zdobył Miłosz Cyganowski AKS Myślibórz, srebrny Mateusz Sprawka POM Iskra Piotrowice. W kat. 61 kg startowało 3 zawodników U20 i jeden U23. Wśród tych pierwszych mistrzem został Łukasz Bogusz GCK Kobylany, wicemistrzem Kacper Radka UMLKS Radomsko, brązowy medal wywalczył Jakub Mańkowski AKS Promień Police. Mistrzem Zrzeszenia U23 został Mikołaj Dach KS Promień Opalenica. W kat. 67 kg startowało 7 zawodników U20 i trzech U23. Wśród tych pierwszych mistrzem Zrzeszenia został Marcin Wiatrowicz MGLKS Tarpan Mrocza, wicemistrzem Oliwier Ołubek LKS Omega Kleszczów, brązowy medal wywalczył Adrian Haładuda LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Mistrzem Zrzeszenia wśród młodzieżowców został Aleksander Jaworski LKS Dobryszyce, wicemistrzem Karol Bajer AKS Myślibórz, brązowy medal zdobył Tomasz Kowalski LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kat. 73 kg startowało 6 zawodników U20 i trzech U23. Młodszą kategorię wiekową wygrał z dużą przewagą Dawid Majsy LKS Dobryszyce przed swoim kolegą klubowym Krystianem Burzą, trzeci był Fabian Staniak AKS Promień Police. W kategorii wiekowej U23 mistrzem został Miłosz Skóra UMLKS Radomsko, wicemistrzem Piotr Sikorski AKS Promień Police, brązowy medal dla Jakuba Przybylskiego AKS Myślibórz. W kat. 81 kg startowało 8 zawodników U20 i trzech U23. Mistrzem Zrzeszenia U20 został Oskar Ołubek z LKS Omega Kleszczów, który zaledwie o 1 kg wyprzedził Dominika Sieńko LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, brązowy medal wywalczył kolega klubowy tego ostatniego Tobiasz Plewa. W kategorii wiekowej U23 złoty medal wywalczył Wiktor Żołnierek AKS Białogard, srebrny Patryk Witczak LKS Burza Burzenin, brązowy Kacper Dominiak WLKS Siedlce. W kat. 89 kg startowało 6 zawodników U20 i jeden U23. Mistrzem Zrzeszenia U20 został Michał Jaworski CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzem Patryk Barański LKS Dobryszyce, brązowy medal dla Kamila Michalaka KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Kategoria U23 — mistrzem został Karol Stróż UKS Talent Wrocław. W kat. 96 kg startowali tylko zawodnicy U20, było ich 6. Złoty medal zdobył Mateusz Ambroziak UOLKA Ostrów Maz., srebrny Konrad Romańczuk WLKS Siedlce, brązowy Marcin Ziółkowski CLKS Mazovia Ciechanów — różnice między medalistami to 1 kilogram. W kat. 102 kg startowało 3 zawodników U20 — wygrał Marcin Jakóbczak LKS Omega Kleszczów, drugi był Grzegorz Otok LKS Lechia Sędziszów Młp., trzeci Krzysztof Wróblewski LUKS Meyer Elbląg. W kat. 109 kg startowało 5 zawodników U20 i jeden U23. Młodszą kategorię wiekową wygrał Aleksy Datoń LUKS Nowosądeczanin, drugi był Damian Dmowski WLKS Siedlce, trzeci Szymon Pełka AKS Promień Police. U23 — Dawid Buba HKS Szopienice. W kat. +109 kg startowało 4 zawodników U20 i dwóch U23. Mistrzem Zrzeszenia U20 został Tomasz Talewicz LUKS Meyer Elbląg, wicemistrzem Marek Gugała CLKS Mazovia Ciechanów, brązowy medal dla Michała Wyciska Spot-Light Cisek. W U23 — wygrał Adrian Adamczyk LKS Opocznianka Opoczno przed Hubertem Myć GCK Kobylany.