Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w siatkówce plażowej — Słubice 2022

Przez wiele lat siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn była podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS rozgrywana jako konkurencja rekreacyjna, od kilku lat są to już mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS. W zawodach mogą brać udział zawodniczki i zawodnicy powyżej 18 roku życia. Klasyfikację punktową (turnieje kobiet i mężczyzn) wygrały województwa opolskie i wielkopolskie, uzyskując taką samą ilość punktów, trzecie miejsce zajęło woj. łódzkie, w klasyfikacji medalowej kolejność była taka sama. Mistrzyniami LZS zostały Kamila Płaczek i Katarzynę Pawlicka z woj. wielkopolskiego, mistrzami Bartłomiej Baniak i Marcin Melnarowicz LKS Volley Chrząstowice, woj. opolskie.

W turnieju kobiet startowało 11 par. Po rozegraniu kilku meczów do półfinałów trafiły cztery pary — w pierwszym woj. śląskie reprezentowane przez siatkarki LKPS Borowno Natalię Kowalik i Aleksandrę Langier wygrało 2:0 z woj. małopolskim — Monika Grzybowska i Kinga Hanusiak, w drugim woj. wielkopolskie, reprezentowane przez Kamilę Płaczek i Katarzynę Pawlicką w takim samym stosunku pokonało woj. warmińsko-mazurskie — siatkarki GZ LZS Ostróda — Aleksandra Czyjak i Wiktoria Stępień. W walce o trzecie miejsce woj. warmińsko-mazurskie pokonało woj. małopolskie 2:1. W finale siatkarki z Wielkopolski wygrały 2:0 ze swoimi rywalkami ze Śląska.

W turnieju mężczyzn startowało również 11 par. W pierwszym półfinale spotkały się pary z woj. łódzkiego — Krystian Walczewski i Jakub Cyprys LKS Gałkówek i podlaskiego — Dawid Skiepko i Mateusz Kardasz — wygrało 2:1 łódzkie, w drugim woj. opolskie — Bartłomiej Baniak i Marcin Melnarowicz LKS Volley Chrząstowice — wygrało 2:0 z mazowieckim — Łukasz Grzyb i Michał Koryciński GKS Jaguar Wolanów. W walce o trzecie miejsce woj. mazowieckie pokonało 2:0 podlaskie, a w finale woj. opolskie wygrało 2:0 z łódzkim.