Skip to main content

13 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 86. Mistrzostwach Polski w Łucznictwie seniorów

W dniach 26-28 sierpnia w Dobrczu odbyły się 86. Mistrzostwa Polski w Łucznictwie seniorów. Startowało 70 łuczników i 43 łuczniczki. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich 13 medali — 3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Wśród seniorów brązowy medal wywalczył Mateusz Bucki z KS Stella Kielce. Mistrzem Polski został Maksymilian Osuch z OŚ AZS Poznań, to z nim w półfinale przegrał zawodnik z Kielc. Wśród kobiet bratobójczy pojedynek o tytuł mistrzyni Polski stoczyły dwie zawodniczki LKS Łucznik Żywiec — Joanna Bargiel pokonała 6:2 Aleksandrę Wider, brązowy medal wywalczyła Magdalena Śmiałkowska z KS Społem Łódź. W pojedynkach zespołów mężczyzn srebrny medal zdobyli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec I w składzie: Grzegorz Śliwka, Konrad Kupczak, Jakub Bąk, Konrad Słowik, brązowy medal wywalczyli łucznicy KS Społem Łódź — Michał Basiuras, Maciej Kowalczyk, Łukasz Nowak i Marek Szafran. Wśród kobiet wszystkie medale wywalczyły zespoły z naszych klubów — mistrzyniami zostały zawodniczki LKS Łucznik Żywiec I — Sylwia Zyzańska, Wioletta Myszor, Natalia Leśniak, srebrny medal zdobyły zawodniczki LKS Łucznik II — Karina Kozłowska, Aleksandra Wider i Klaudia Płaza, brązowe medale wywalczyły łuczniczki UKS Talent Wrocław — Anna Futyma, Weronika Goclon, Weronika Wardęga i Łucja Wesołowska oraz LKS Mazowsze Teresin — Maria Małolepsza, Oliwia Dylik, Alicja Zygmunciak i Małgorzata Maciągowska. W kategorii mikst naszym klubom przypadły trzy medale — złoty medal wywalczyli Marek Szafran i Magdalena Śmiałkowska — KS Społem Łódź, brązowe — ULKS Zryw Dobrcz I — Arkadiusz Smoliński i Anna Tobolewska oraz LKS Łucznik Żywiec I — Konrad Kupczak i Karina Kozłowska.

Fot. PZŁucz. Na zdjęciu Joanna Bargiel LKS Łucznik Żywiec, mistrzyni Polski