Skip to main content

16 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym

W dniach 9-10 września w Krasnymstawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym. Startowało 61 zawodników z 27 klubów reprezentujących 12 województw. Stoczono 97 walk. O tytuły mistrzowskie rywalizowano tylko w 6 kategoriach olimpijskich. Zapaśnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 16 medali — 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał KS AZS AWF Warszawa przed dwoma klubami naszego Zrzeszenia — LMKS Krasnystaw i LKS Mazowsze Teresin. W klasyfikacji województw najlepsze było woj. mazowieckie przed lubelskim i łódzkim.

kat. 57 kg zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 3 medale — mistrzem Polski został Krystian Knap z LMKS Krasnystaw, srebrny medal wywalczył Adrian Wagner z LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal zdobył Magomed Said Makhamud Dzauthanor WLKS Nowe Iganie. W kat. 65 kg dwa medale zdobyli zawodnicy z LMKS Krasnystaw — złoty Miłosz Luchowski, brązowy Ernest Kopeć. W kat. 74 kg trzy medale dla zawodników z naszych klubów — złoty Szymon Wojtkowski LKS Ceramik Krotoszyn, srebrny Anatolii Khudytskyi ZKS Stal Rzeszów, brązowy Jakub Dwornikiewicz LUKS Suples Kraśnik. W kat. 86 kg wszystkie medale dla naszych zapaśników — złoty Cezary Sadowski MLUKS Karlino, srebrny Ernest Dorosz MLUKS Zapasy Włodawa, brązowe Jakub Władczyk MKS Czarni Połaniec i Dominik Parniak UKS Technik Świdwin. W kat. 97 kg brązowy medal zdobył Sebastian Zarzycki LUKS Suples Kraśnik. W kat. 125 kg trzy medale dla zawodników z naszych klubów — złoty Damian Wróbel MKS Rokita Brzeg Dolny, srebrny Marcel Elias RCSZ Olimpijczyk Radom, brązowy Bartosz Staniaszek LKS Mazowsze Teresin.

Fot. Miłosz Luchowski Facebook