Skip to main content

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapasach w stylu klasycznym — 13 medali naszych zawodników

W dniach 16-17 września odbyły się w Poznaniu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 41 zawodników z 16 klubów reprezentujących 9 województw. Stoczono 62 walki — rywalizowano tylko kategoriach wagowych będących w programie Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 13 medali — 2 złote, 4 srebrne i 7 brązowych. Drużynowo drugie miejsce zajął RCSZ Olimpijczyk Radom.

Mistrzami Polski zostali: w kat. 67 kg Marcin Sztanderski AKS Piotrków Trybunalski oraz w kat. 87 kg Patryk Bednarz RCSZ Olimpijczyk Radom. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli: w kat. 60 kg Łukasz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych, w kat. 67 kg Michał Biskupski MKS Cement Gryf Chełm, 77 kg Konrad Kozłowski RCSZ Olimpijczyk Radom, 97 kg Igor Shepetun MKS Cement Gryf Chełm. Brązowe medale wywalczyli: 60 kg Nikodem Drewa GKS Cartusia Kartuzy, 67 kg Grzegorz Kunkel RCSZ Olimpijczyk Radom, 77 kg Piotr Szczerbik LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, 87 kg Igor Gmitrasiuk AKS Piotrków Trybunalski, 97 kg Dawid Zakrzewski KS Sobieski Poznań, 130 kg Marcel Elias RCSZ Olimpijczyk Radom i Gerard Kurniczak KS Sobieski Poznań.

Fot. KS Sobieski Poznań Facebook