6 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów

W dniach 16-25 października w Durres (Albania) odbyły się Mistrzostwa Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn. Nasze reprezentacje wywalczyła 9 medali w dwuboju (3 srebrne i 6 brązowych) — 6 z nich zdobyli zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS. Ponadto Polki wygrały klasyfikację drużynową, Polacy w kategorii U23 uplasowali się na drugim, w kategorii  U20 na szóstym miejscu, a Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza została najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką mistrzostw w gronie juniorów.

Wśród juniorek medale zdobyły: srebrny Monika Marach MGLKS Tarpan Mrocza w kat. 71 kg, brązowe Monika Szymanek LKS Dobryszyce w kat. 59 kg i Martyna Dołęga WLKS Siedlce Nowe Iganie w kat. 64 kg.

Wśród zawodników i zawodniczek U23 srebrny medal wywalczyły Wiktoria Wołk MGLKS Tarpan Mrocza kat. 64 kg i Agnieszka Zimroz LKS Znicz Biłgoraj w kat. 87 kg, brązowe: Natalia Chołuj AKS Białogard w kat. +87 kg, Marek Komorowski MOS Opole w kat. 67 kg, Piotr Kudłaszyk LKS Budowlani-Kucera Nowy Tomyśl w kat. 73 kg, Marcin Izdebski (Budowlani Opole w kat. 109 kg.

Polska reprezentacja liczyła 26 sportowców, w tym 18 z nich było zawodnikami klubów Zrzeszenia LZS.