Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Seniorów i Seniorek — 40 medali naszych atletów

W Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów seniorów, które odbyły się w dniach 4-6 listopada w Nowym Tomyślu, startowało 55 kobiet i 62 mężczyzn, reprezentowali oni 37 klubów, z 16 województw, w tym 24 kluby ze Zrzeszania LZS. Zawodniczki i zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 40 medali — kobiety wywalczyły ich 24 (7 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych), mężczyźni 16 (6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych).

W klasyfikacji klubowej kobiet najlepsze okazały się zawodniczki WLKS Siedlce Nowe Iganie, wśród mężczyzn zdecydowany triumf Budowlanych Opole. W punktacji łącznej MP wygrana Budowlanych Opole przed Górnikiem Polkowice (177) oraz Tarpanem Mrocza (132).

Medalistki MP z klubów Zrzeszenia

Kat. 45 kg. Startowały 3 zawodniczki — zdecydowaną faworytką była Sylwia Wawrzeczko i nie zawiodła oczekiwań. Wszystkie medale zdobyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS: 1. Sylwia Wawrzeczko (LKS Omega Kleszczów) 2. Amelia Łodzińska (LKS Polwica Wierzbno) 3. Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani — Kucera Nowy Tomyśl).

Kat. 49 kg. W tej kategorii startowało 7 zawodniczek. Wygrała zdecydowanie najlepsza w kraju obecnie zawodniczka Oliwia Drzazga, która tak pechowo przegrała walkę o brązowy medal na ME. Na podium stanęły tylko zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS: 1. Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), 2. Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków), 3. Agnieszka Broncel (HKS Szopienice)

Kat. 55 kg. W tej kategorii również startowało 7 zawodniczek. Wygrała mało jeszcze znana w Polsce Ukrainka Oleksandra Lykhobytska z Górnika Polskowiece. Tym razem na podium stanęła tylko jedna zawodniczka z klubu Zrzeszenia — Klaudia Luterek z KS Agros Zamość, która zdobyła srebrny medal.

Kat. 59 kg. Startowały tylko 4 zawodniczki. Zdecydowanie wygrała Monika Dzienis. Pechowy start zaliczyła Małgorzata Myjak (LKS Budowlani — Kucera Nowy Tomyśl), która wywalczyła srebrny medal w rwaniu, ale spaliła wszystkie próby w podrzucie. Na podium stanęły trzy zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS: 1. Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław), 2. Połka Zuzanna (KS Promień Opalenica), 3. Nowak Marta (Mjollnir Weightlifting Wrocław).

Kat. 64 kg. Startowało 7 zawodniczek, wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszego Zrzeszenia:

1. Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), 2. Emilia Rechul (KS Agros Zamość), 3. Maria Połka (KS Promień Opalenica).

Kat. 71 kg. W tej kategorii rywalizowało 8 zawodniczek. Wygrała Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza, srebrna medalistka ostatnich ME, drugi miejsce zajęła, Martyna Dołęga z WLKS Nowe Iganie.

Kat. 76 kg. W tej kategorii startowały 4 zawodniczki, rywalizacja była bardzo wyrównana, na podium stanęły dwie zawodniczki z klubów LZS: 1. Maria Karolak Maria (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki), 2. Julita Król Julita (HKS Szopienice).

Kat. 81 kg. Startowały tylko 3 zawodniczki, wygrała zdecydowana faworytka Weronika Zielińska-Stubińska z AZS-AWF Biała Podlaska, która srebrną medalistkę wyprzedziła aż o 60 kg. Podium uzupełniły: 2. Klara Cieślak Klara (LKS Dobryszyce), 3. Olga Komorowska (WLKS Siedlce Nowe Iganie)).

Kat. 87 kg. W tej kategorii startowało 5 zawodniczek, Całe podium dla zawodniczek z klubów LZS: 1. Agnieszka Zimroz (LKS Znicz Biłgoraj (Biłgoraj), 2. Katarzyna Kozera (UMLKS Radomsko), 3. Weronika Nowak (WLKS Nowe Iganie).

Kat. + 87 kg. W najcięższej kategorii wagowej startowały 4 zawodniczki. Na podium stanęły dwie zawodniczki z klubów LZS: 2. Martyna Narewska (UOLKA Ostrów Maz.), 3, Magdalena Pasko (PZL-LECHIA Sędziszów Małopolski)

Najlepsze w punktacji Sinclaira: 1. Weronika Zielińska-Stubińska (AZS-AWF Biała Podlaska), 2. Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), 3. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie).

Medaliści MP z klubów Zrzeszenia

Kat. 61 kg. Startowało 5 zawodników. Dwa medale dla naszych sztangistów: 1. Mikołaj Dach (KS Promień Opalenica), 3. Michał Zrol (MOK Terespol).

Kat. 67 kg. W tej kategorii startowało 8 zawodników. Dwa medale dla naszych zawodników: 1. Szymon Rotnicki (GKS Zamek Gołańcz), 3. Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza).

Kat. 73 kg. Startowało 5 zawodników, dwa medale dla naszych sztangistów: 1. Piotr Kudłaszyk (LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl), 3. Dawid Majsy (LKS Dobryszyce).

Kat. 81 kg. W tej kategorii startowało 11 zawodników, dwa medale zdobyli sztangiści z naszych klubów: 2. Kacper Badziągowski (MGLKS Tarpan Mrocza), 3. Łukasz Ławecki (Olimpijczyk Łuków).

Kat. 89 kg. Startowało 5 zawodników, wszystkie medale dla naszych sztangistów: 1. Jaworski Michał (CLKS Mazovia Ciechanów), 2. Barański Patryk (LKS Dobryszyce), 3. Ziółkowski Marcin (CLKS Mazovia Ciechanów).

Kat. 102 kg. Startowało 7 zawodników. Mistrzem kraju został Daniel Goljasz (KS Wisła Puławy)

Kat. 109 kg. Startowało 3 zawodników. Wicemistrzem został Arsen Kasabijew (MGLKS Tarpan Mrocza).

Najlepsi w punktacji Sinclaira: 1. Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole), 2. Jarosław Samoraj (Budowlani Opole), 3. Daniel Goljasz (KS Wisła Puławy).

5 grudnia w Bogocie odbędą się Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów seniorów. Do występów w Bogocie w Spale przygotowują się się Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), Weronika Zielińska-Stubińska (AZS-AWF Biała Podlaska)„Piotr Kudłaszyk (LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl), Jarosław Samoraj i Arkadiusz Michalski (obaj Budowlani Opole).

Na zdjęciu mistrzyni Polski Agnieszka Zimroz (LKS Znicz Biłgoraj (Biłgoraj), fot. PZPC Facebook