11 medali zawodników z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich seniorów i młodzieżowców

W dniach 29-30 grudnia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich seniorów i młodzieżowców na dystansach. Startowało w nich 9 zawodniczek i 46 zawodników. W mistrzostwach zabrakło naszych najlepszych biegaczy i biegaczek, którzy startowali w Pucharze Świata. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia zdobyli 11 medali — 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

Pierwszego dnia rywalizowano w biegach na dystansach techniką klasyczną. Kobiety miały do pokonania 5 km, mężczyźni 10 km. Pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski wywalczył Mateusz Haratyk z klubu NKS Trójwieś Beskidzka, wicemistrzem został Sebastian Bryja z UKS Regle Kościelisko. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, brązowy medal zdobyła jej siostra Karolina Kaleta z tego samego klubu.

Drugiego dnia rywalizowano w biegach techniką dowolną, tym razem o medale walczyli również młodzieżowcy. Mężczyźni rywalizowali na 15 km, kobiety na 10 km. Mistrzem Polski został Sebastian Bryja z UKS Regle Kościelisko, brązowy medal wywalczył Mateusz Haratyk z klubu NKS Trójwieś Beskidzka, wśród kobiet wicemistrzynią Polski została Karolina Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, która wywalczyła także złoty medal w kategorii młodzieżowej. W tej kategorii srebrny medal wywalczyła Aleksandra Mikołajczyk z SSR LZS Sokół Szczyrk, a brązowy jej koleżanka klubowa i siostra Weronika Mikołajczyk. Wśród mężczyzn młodzieżowym mistrzem Polski został Sebastian Bryja.