Skip to main content

18 medali naszych zawodników na PZLA Mistrzostwach Polski w Sztafetach

W dniach 13-14 maja na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się PZLA Mistrzostwach Polski w Sztafetach. Rywalizowano w kategoriach U16, U18,U20 i U23, a także w sztafetach szwedzkich, czyli pokonywanych kolejno dystansach 100, 200, 300 i 400 metrów. Biegacze ścigali się także w mikstach na dystansach 4×400, 4×600 i 4×800 metrów. Swoje reprezentacje wystawił blisko 70 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. W sumie startowało 740 zawodników i zawodniczek. Organizatorem imprezy na zlecenie PZLA był nasz klub AML Słupsk i spisał się świetnie zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Gospodarze wygrali drużynowo zdobywając trzy medale — 2 złote i 1 srebrny. Z kolei sztafety szwedzkie (U16 i U18) zdominowało województwo łódzkie, które wywalczyło 4 złote medale — w sztafetach U16 startowali zawodnicy z klubów Zrzeszenia (LKS MOSiR Sieradz, MUKS Park Zduńska Wola, UMLKS Pegaz Opoczno, UKS Lisy Zgierz, MLUKS Rawa Mazowiecka). W sumie zwodnicy z naszych klubów wywalczyli 18 medali — 6 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe.

Srebrny medal zdobył WLKS Wrocław w sztafecie 4×200 m kobiet U20, złoty medal w biegu mężczyzn U20 na tym dystansie wywalczyła drużyna AML Słupsk w składzie z Markiem Zakrzewskim, srebrny UMLKS Pegaz Opoczno, srebrny medal w sztafecie kobiet U16 4×200 m wywalczyły zawodniczki STS Pomerania Szczecinek, wśród zawodników U16 złoty medal w tej sztafecie zdobył MLKS Agros Żary, srebrny medal w sztafecie 4×200 m mężczyzn zdobył LKS MOSiR Sieradz, sztafeta MKL Jarocin zdobyła brązowy medal w sztafecie 4×400 m Mix U20, podobnie jak drużyna UMLKS Pegaz Opoczno mężczyzn. W sztafecie 2x2x400 m Mix srebrny medal wywalczyli Mikołaj Olejnik i Lena Suchowolak z UKS Filipides Teresin, a brązowy Piotr Dąbrowski i Wiktoria Grabowska z KS Prefbet Sonarol. Sztafetę 4×600 m Mix U16 wygrał AML Słupsk przed MLKA Agros Żary i LKS Pszczyna. Złoty medal w sztafecie 4×800 m Mix U20 wywalczyła LKS Omega Kleszczów, a srebrny MIKS Park Zduńska Wola. Srebrny medal w sztafecie 4×800 m Mix zdobył AML Słupsk.

Dla nas to było duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, dopisała pogoda i myślę, że sprawdziliśmy się jako organizatorzy — oceniła imprezę Bernadetta Kopeć, prezes Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku.

Fot. PZLA