Skip to main content

7 medali wywalczyli nasi zawodnicy na PZLA Mistrzostwach Polski U20 i U23 w biegu na 5000 m

27 maja w Piasecznie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 m. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 7 medali na 12 możliwych do zdobycia. Zawodnicy z kategorii U20 zapełnili całe podium. Mistrzem Polski został Filip Janas z SMKS Parasol Wrocław bijąc rekord życiowy, wicemistrzem Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów, brązowy medal wywalczył Krzysztof Zieliński z ULKS Talex Borzytuchom. Startowało 31 zawodników. Wśród kobiet w tej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła Martyna Krawczyńska z KS Prefbet Sonarol i wypełniła minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy juniorów (U20) w Jerozolimie, podobnie jak zdobywczynie złotego i srebrnego medalu. Startowało 14 zawodniczek.

W kategorii U23 mężczyzn zawodnicy z naszych klubów zdobyli dwa medale, ale za to najcenniejsze — mistrzem Polski został Mateusz Gos z RLTL Optima Radom bijąc rekord życiowy, wicemistrzem Konrad Pogorzelski z Adam Draczyński Running Team Nowa Sól. Startowało 26 biegaczy. Wśród kobiet brązowy medal wywalczyła Małgorzata Karpiuk z KS Podlasie Białystok również bijąc rekord życiowy. Startowało 21 biegaczek.