Skip to main content

35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym — 13 medali naszych zawodników

W dniach 1-4 czerwca w Szczawnicy-Zdroju odbyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli w nich 13 medali — 4 złote, 2 srebrne i 7 brązowych.

W turnieju drużynowym złoty medal zdobyli zawodnicy KS Dekorglass Działdowo (Samuel Kulczycki, Patryk Lewandowski, Jakub Miszkurka), którzy w finale pokonali 3:2 również drużynę naszego klubu MLKS Ostródzianka Ostróda (Kuba Kawpiś, Michał Małachowski). Mistrzem Polski w grze pojedynczej został Samuel Kulczycki, brązowe medale wywalczyli Jakub Stecyszyn z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Kuba Kwapiś MLKS Ostródzianka Ostróda, wśród kobiet brązowy medal zdobyła Martyna Lis z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, która swój kolejny medal, srebrny, wywalczyła w grze podwójnej kobiet w parze z Aleksandrą Michalak z KTS Tarnobrzeg. Złoty medal w grze podwójnej mężczyzn zdobył Michał Małachowski MLKS Ostródzianka Ostróda grając w parze z Łukaszem Sokołowskim Olimpia Unia Grudziądz, brązowe medale w tej grze wywalczyli Jakub Miszkurka i Patryk Lewandowski — obaj KS Dekorglass Działdowo oraz Jakub Stecyszyn z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki grający w parze z Maksymilianem Miastowskim z KS AZS AWFiS Gdańsk. W grze mieszanej złoty medal zdobył Samuel Kulczycki KS Dekorglass Działdowo grający w parze z Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław, brązowe medale zdobyli Patryk Lewandowski KS Dekorglass Działdowo iZuzanna Błażejewicz Eberga z KTS Toruń, Kuba Kwapiś z MLKS Ostródzianka Ostróda i Dominika Gilewska z KTS Gliwice.

Fot. PZTS