Skip to main content

19 medali naszych zawodników na XXXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w łucznictwie Klaudia Płaza z brązowym medalem MŚ juniorów

2 lipca w Żywcu zakończyły się XXXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w łucznictwie. Rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 24 klubów reprezentujących 12 województw — 56 mężczyzn i 46 kobiet. Piękna pogoda i bardzo dobra organizacja stworzyły optymalne warunki do osiągania dobrych wyników. Łucznicy z klubów Zrzeszenie zdobyli łącznie 19 medali — 7 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec, którzy wygrali także z dużą przewagą klasyfikację punktową.

Młodzieżową mistrzynią Polski została Karina Kozłowska z LKS Łucznik Żywiec, która w finale pokonała Julię Oberdę z KS Agros Zamość 6:0. Brązowe medale wywalczyły Paulina Pintak z KS Obuwnik Prudnik i Iryna Zaharuk z LKS Łucznik Żywiec.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Mędrzak z LKS Łucznik Żywiec, który w pojedynku finałowym pokonał Miłosza Chojeckiego  zGLKS Unia Pielgrzymka 6:4. Brązowe medale zdobyli Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec i Antoni Powała z SŁ Marymont Warszawa.

W konkurencji drużyn kobiet złoty medal wywalczyły zawodniczki LKS Łucznik Żywiec I, które w finale pokonały SŁ Marymont Warszawa. Brązowe medale zdobyły zespoły MLKS Czarna Strzała Bytom I i KS Płaszowianka Kraków II. Wśród zespołów męskich na podium stanęły tylko drużyny z naszych klubów — złoto dla LKS Łucznik Żywiec I, srebro LKS Mazowsze Teresin, brąz LKS Łucznik Żywiec II i KS Społem Łódź.

W mikstach najlepsi okazali się Oskar Kasprowski i Karina Kozłowska z LKS Łucznik Żywiec, którzy w finale pokonali drugą drużynę z Żywca — Mateusza Mędrzaka i Yelizavetę Sikalo. Brązowe medale dla zawodników SŁ Marymont Warszawa — Antoniego Pochwały i Zuzanny Bączyk oraz Adama Wojtala i Solomii Khomytskey.

Rozdano też medale w łukach bloczkowych. Mistrzynią została Alicja Forajter z LKS Tempo Stolarzowice, wicemistrzynią Magdalena Zygmunciak z LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal zdobyła Ida Sałek z OSŁDiM Strzelec Legnica. Wśród mężczyzn startowało tylko dwóch zawodników — lepszy okazał się Pascal Kubik z LKS Tempo Stolarzowice, drugi był Michał Fornal z KSŁ Mewa Kołobrzeg.

● ● ●

Na rozgrywanych na początku lipca Mistrzostwach Świata Juniorów w łucznictwie jedyny medal dla Polski zdobyła drużyna łuczniczek. Polki w składzie Klaudia Płaza — LKS Łucznik Żywiec, Aleksandra OzdobaBarbara Grzybek — obie SŁ Marymont Warszawa w walce o brązowy medal pokonały 6:2 Chinki.

Na zdjęciu młodzieżowa mistrzyni Polski Karina Kozłowska z LKS Łucznik Żywiec. Fot. PZŁ.