Skip to main content

OOM Śląskie 2023 w kolarstwie szosowym — 10 medali naszych zawodników

W dniach 15-16 lipca w Częstochowie i gminie Mostów w ramach OOM Śląskie 2023 odbyły się zawody w kolarstwie szosowym. Kolarki i kolarze rywalizowali w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Startowali zawodnicy z 49 klubów reprezentujących 16 województw. Zawodniczki i zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli łącznie 10 medali na 12 możliwych do zdobycia.

W jeździe na czas juniorki mierzyły się z trasą o długości 10 km. Najszybsza okazała się Anna Gaborska ze Szczecińskiego Klubu Kolarskiego, drugie miejsce zajęła Nadia Hartman z CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa, trzecie Milena Tarasewicz UKS Wygoda Białystok. Startowało 49 juniorek młodszych. Wśród juniorów młodszych wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z naszych klubów. Najlepszy czas uzyskał Jan Jackowiak z UKS Copernicus Toruń, drugi był Bartosz Łyżwa z UKS Avatar, a trzeci Ignacy Golonko z UKS Copernicus Toruń. Startowało 50 zawodników, nie ukończyło 2.

Wyścigu ze startu wspólnego liczył 58,4 km. Na metę jako pierwsza przyjechała grupa 18 kolarek, najszybciej z nich finiszowała Gabriela Kaczmarczyk z KK Ziemia Darłowska, druga była Maria Okrucińska z UKS Copernicus Toruń, a trzecia Paulina Lipieta z MLKS Wieluń. Juniorzy młodsi rywalizowali na trasie o długości 87,6 km. Wyścig wygrał po samotnej ucieczce Marcin Włodarski z UKS Koźminianka Koźminek, drugi na metę ze stratą prawie dwóch minut przyjechał Dawid Rutkowicz z WLKS Krakus, 14 sekund później linię mety przeciął Jan Rzepka z LKS Ziemia Opolska. Startowało 70 zawodników, do mety dojechało 67.

Klasyfikację klubową wygrał UKS Copernicus Toruń przed UKS Avatar i UKS Wygoda Białystok.