Skip to main content

37 medal naszych zawodników na OOM Śląskie 2003 w kolarstwie torowym

W dniach 27-30 lipca na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się zawody XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów młodszych. W zawodach rywalizowali zawodnicy z 26 klubów, w tym 21 z Zrzeszenia LZS, reprezentujących 9 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli 37 medali na 42 możliwe do zdobycia — 11 złotych, 13 srebrnych i 13 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał ALKS Stal Grudziądz przed UKS TFP Jedynka Kórnik i KK Ziemia Darłowska, wojewódzką zachodniopomorskie przed wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Rywalizowano w 6 konkurencjach, oddzielnie kobiety i mężczyźni.

Odbyły się dwie konkurencje drużynowe i 4 indywidualne. W wyścigu drużynowym kobiet pierwsze miejsce zajął ALKS Stal Grudziądz, drugie KS Społem Łódź, trzecie STC Stargard. Wyścig drużynowy mężczyzn również wygrała ALKS Stal Grudziądz przed KLTC Konin i WMKS Olsztyn. W sprincie drużynowym ponownie kobiet ponownie triumfowała ALKS Stal Grudziądz, drugie miejsce zajął UKS TFP Jedynka Kórnik, trzecie KS Społem Łódź. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn czwarty złoty medal drużynowo dla ALKS Stal Grudziądz, srebrny LKS Baszta Golczewo, brązowy UKS TFP Jedynka Kórnik.

W sprincie kobiet najlepsza była Weronika Skrzyńska z ZTS Glinnik, który nie jest członkiem naszego Zrzeszenia, drugie miejsce zajęła Agata Groszewska ALKS Stal Grudziądz, trzecie Zuzanna Merda KK Ziemia Darłowska. W sprincie mężczyzn złoty medal zdobył Adam Adamowicz z GK Piast Szczecin (to także klub spoza naszych struktur), drugi był Tomasz Łamaszewski UKS TFP Jedynka Kórnik, trzeci Rafał Fibakiewicz Stajna Rowerowa Inter Cars (to także klub spoza naszych struktur).

W omnium całe podium dla zawodniczek z naszych klubów: złoto Gabriela Kaczmarczyk KK Ziemia Darłowska, srebro jej koleżanka klubowa Zuzanna Merda, brąz Milena Tarasewicz UKS Wygoda Białystok. W omnium mężczyzn podobnie: pierwszy Filip Aspadarec LKS Baszta Golczewo, drugi Franciszek Mumot UKS TFP Jedynka Kórnik, trzeci Marcin Grządziel UKS Ratusz Maszewo. Wyścig na 2 km kobiet wygrała Maria Okrucińska UKS Copernicus CCC SMS Toruń, brązowy medal zdobyła Zuzanna Merda KK Ziemia Darłowska, nasze zawodniczki rozdzieliła z Nadia Hartman Kolejarza Częstochowa. Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji triumfował Marcin Włodarski UKS Koźminianka Koźminek, drugi był Aleksander Kasprowicz ALKS Stal Grudziądz, trzeci Maciej Majchrzak LKS Baszta Golczewo. W keirinie kobiet złoty medal wywalczyła Gabriela Kaczmarczyk KK Ziemia Darłowska, srebrny Anna Samecka KS Społem Łódź, brązowy Agata Groszewska ALKS Stal Grudziądz. Wśród mężczyzn najlepszy był Adam Adamowicz GK Piast Szczecin, srebrny medal zdobył Kacper Solecki LKS Baszta Golczewo, brązowy Tomasz Łamaszewski UKS TFP Jedynka Kórnik.

W madisonie kobiet wszystkie medal dla zawodniczek z naszych klubów: złoty Gabriela Kaczmarczyk i Zuzanna Merda KK Ziemia Darłowska, srebrny Daria Dębicka i Daria Ostrycharz ALKS Stal Grudziądz, brązowy Katarzyna Bułeczka i Martyna Pietrasik KS Społem Łódź. Podobnie w madisonie mężczyzn: złoto Aleksander Kasprowicz i Jakub Mielewski ALKS Stal Grudziądz, srebro Piotr Martusewicz i Igor Mitoraj WMKS Olsztyn, brąz Karol Grządziel i Filip Podgórski UKS Ratusz Maszewo.

Fot. KK Ziemia Darłowska Facebook