Skip to main content

6 z 8 medali zdobyli na ME U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów zawodnicy z naszych klubów

W dniach 25 lipca — 3 sierpnia 2023 w stolicy Rumunii — Bukareszcie, odbyły się mistrzostwa Europy do lat 20 oraz do lat 23. Reprezentacja naszego kraju liczyła 30 osób, z czego 21 z nich to członkowie naszych klubów. W kategorii U20 kobiet nominację otrzymało 10 zawodniczek, w tym 9 z naszych klubów, w tej kategorii wśród mężczyzn reprezentowało Polskę 10 zawodników, w tym 7 z klubów Zrzeszenia. W kategorii U23 na sza ekipa liczyła 5 zawodniczek, w tym 4 z naszych klubów, wśród mężczyzn było również 5 zawodników, w tym 1 z naszego klubu. Nasza reprezentacja wywalczyła 8 medali — 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych — 6 z nich zdobyli zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS. Złote medale wywalczyły Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie) w kat. 71 kg U20 i Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) w kat. 55 kg U23, srebrny Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) w kat. 49 kg U20, brązowe —  Małgorzata Myjak (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl) w kat. 55 kg U20, Hubert Pietrzak (TS Nida Nidzica) w kat. 67 kg U20, Patryk Bęben (Mazovia Ciechanów) w kat. 81 kg U23. Pozostałe dwa medale zdobyli wychowankowie naszych klubów: Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz, dawniej LKS Opocznianka Opoczno) w kat. 102 kg U23 i Moniki Marach (MKS Atleta Gdańsk, dawniej MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 71 kg U20.

Nasze juniorki okazały się najlepsze w swojej kategorii, juniorzy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej, mężczyźni do 23 lat piątą, a kobiety szóstą.

Poza medalistami miejsca w pierwszej szóstce w Europie wywalczyli następujący zawodnicy z naszych klubów: U20 — kat. 59 kg Zuzanna Połka (KS Promień Opalenica) — 5 miejsce, kat. 64 kg Zuzanna Ślipek (GKS Zamek Gołańcz) — 4 miejsce, w kat. 67 kg Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza) — 4 miejsce, w kat. 89 kg Patryk Barański (LKS Dobryszyce) — 5 miejsce, w kat. 102 kg — Aleksy Datoń (LKS Nowosądeczanin Powroźnik) — 5 miejsce, w kat. 109 kg Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów) —  6 miejsce, w kat. + 109 kg Tomasz Talewicz (Meyer Elbląg) — 4 miejsce, U23 — w kat. 64 kg Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza) — 5 miejsce, w kat. + 87 kg Natalia Chołuj (AKS Białogard) — 6 miejsce.

Na zdjęciu Martyna Dołęga, fot. PZPC Facebook