Skip to main content

10 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 38. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sprincie kajakowym i 10 na Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 4-6 sierpnia w Poznaniu rozegrano 38. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym oraz 22. Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli na tych pierwszych 10 medali — 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Złoty medal w wyścigu K1 500 m wywalczył Wojciech Pilarz MKS Czechowice-Dziedzice, w K2 1000 m najlepsi byli Krzysztof Jokiel i Damian Liskowiak z UMKS Zryw Wolsztyn, w K4 500 m triumfowali Kacper Grzechnik, Jan Paszek, Wojciech Pilarz, Valerii Vichev z MKS Czechowice-Dziedzice, z kolei w K4 1000 m pierwsze miejsce zajęła czwórka UMKS Zryw Wolsztyn: Damian Liskowiak, Krzysztof Jokiel, Kacper Jastrząb, Mikołaj Kaźmierczak. Srebrne medale zdobyli: w K1 200 Dominika Zimnoch z UKS Dojlidy Białystok, w K1 500 m i w K1 1000 m Valerii Vichev MKS Czechowice-Dziedzic oraz w K2 200 m Julia Czech i Wojciech Pilarz MKS Czechowice-Dziedzice. Brązowymi medalistami zostali: w K2 500 m Dominika Zimnoch i Aleksandra Dąbrowska UKS Dojlidy Białystok oraz Jan Paszek i Valerii Vichev MKS Czechowice-Dziedzice w wyścigu K2 500 m.

W mistrzostwach młodzików medali było 10 — 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. W wyścigu K1 2000 m, rocz. 2009 złoty medal wywalczyła Martyna Kowalska z UMKS Zryw Wolsztyn, srebrny jej koleżanka klubowa Kinga Chojnacka. Obie zawodniczki zdobyły złoty medal także w K2 2000 m. Ich koleżanki Antonina Pańczyszyn, Natalia Przybyła, Maja Szczepaniak i Zuzanna Tomys zdobyły srebrny medal w K4 2000 m. W C1 1000 m brązowy medal wywalczył Aleksander Zajkowski Dojlidy Białystok Canoe & Kajak Team. W C4 1000 m najlepsze były jego koleżanki klubowe: Pola Bruszewska, Angelika Doda, Gabriela Szczęsnowicz i Magdalena Turowska. W K1 2000 m brązowy medal wywalczył Maciej Klukowski z KST Włókniarz Chełmża. W K4 2000 m młodzików złoty medal zdobyła osada MKS Czechowice-Dziedzice — Wojciech Domański, Natan Kociołek, Adrian Fusek i Szymon Witkowski, srebrny UKS Zalew Jerzykowo — Jakub Derda, Antoni Mielcarzewicz, Fabian Rurek i Stanisław Niegolewski. W K2 2000 m, rocz. 2009 srebrny medal zdobyli Jakub Derda i Antoni Mielcarzewicz z UKS Zalew Jerzykowo. W C4 1000 m brązowy medal wywalczyła osada KST Włókniarz Chełmża — Aleksander Majewski, Bartosz Osiński, Konrad Fiałkowski i Robert Wiśniewski.

Fot. PZKaj Facebook