Skip to main content

56 medali Elity i 21 juniorów\juniorek młodszych na mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym zawodników z naszych klubów

W dniach 15-17 września na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym i Mistrzostwa Juniorów Młodszych w konkurencjach nieolimpijskich. Nie od dziś wiadomo, że kolarstwo torowe to domena klubów naszego zrzeszenia, co potwierdziły mistrzostwa elity i juniorów młodszych. Zawodnicy i zawodniczki z naszych klubów zdobyły w elicie 56 medali na 66 możliwych do zdobycie! Kolarki wywalczyły ich 30, a kolarze 26. W mistrzostwach juniorów młodszych medali było 21 na 24 — juniorki młodsze zdobyły ich 11, juniorzy młodsi — 10.

Paulina Petri z KS Społem Łódź i Mateusz Rudyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz dominowali w konkurencjach sprinterskich. Świetnie zaprezentowały się zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław, które wywalczyły 13 medali. Na średnim dystansie z bardzo dobrej strony pokazał się Konrad Waliniak z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, zdobywając złote medale w wyścigu punktowym, scratchu oraz w omnium. W tej ostatniej konkurencji pokonał po zaciętej walce doświadczonego Wojciecha Pszczolarskiego od lat związanego z TUFO Pardus Prostrejov. Poniżej medaliści mistrzostw Polski.

Kobiety Elita

Sprint drużynowy wygrał zespół ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny medal wywalczyły zawodniczki KS Społem Łódź, brązowy KK Ziemia Darłowska. W wyścigu drużynowym najlepsze okazały się zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław, drugie miejsce zajęły kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, trzecie KS Społem Łódź. Mistrzynią Polski w wyścigu punktowym została Wiktoria Pikulik, wicemistrzynią Nikol Płosaj — obie MAT Atom Deweloper Wrocław, brązowy medal wywalczyła Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W scratchu najlepsza była Maja Tracka, drugie miejsce zajęła Wiktoria Pikulik — obie MAT Atom Deweloper Wrocław, trzecie Dorota Przęzak TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W madisonie mistrzyniami zostały Tamara Szalińska i Nikol Płosaj, wicemistrzyniami Wiktoria Pikulik i Olga Wankiewicz — wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław, brązowy medal wywalczyła para Oliwia Majewska Jan Van Arckel (holenderska grupa zawodowa, wychowanka UKS Copernicus Toruń) i Zofia Jakubowska KK Ziemia Darłowska. Mistrzynią w sprincie została Paulina Petri z KS Społem Łódź, wicemistrzynią Marlena Karwacka KK Ziemia Darłowska, brązowy medal wywalczyła Natalia Walecka ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu na 3 km złoty medal wywalczyła Olga Wankiewicz MAT Atom Deweloper Wrocław, srebrny Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, brązowy Maja Tracka MAT Atom Deweloper Wrocław. Wyścig eliminacyjny wygrała Olga Wankiewicz MAT Atom Deweloper Wrocław, drugie miejsce zajęła Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, trzecie Oliwia Majewska Jan Van Arckel. W keirinie najlepsza była Paulina Petri z KS Społem Łódź, druga była Nikola Seremak z GK Piast Szczecin, trzecia Marlena Karwacka KK Ziemia Darłowska. Marlena Karwacka wygrała wyścig ze startu zatrzymanego na 500 m, drugie miejsce zajęła Paulina Petri z KS Społem Łódź, trzecie Nikola Seremak GK Piast Szczecin. W omnium wszystkie medale wywalczyły zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław — złoto Wiktoria Pikulik, srebro Nikol Płosaj, brąz Olga Wankiewicz.

Mężczyźni elita

Sprint drużynowy wygrał zespół ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny medal wywalczyli zawodnicy UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy GK Piast Szczecin. W wyścigu drużynowym najlepsi okazali się zawodnicy drugiego zespołu GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier, drugie miejsce zajął pierwszy zespół GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier, trzecie kolarze LKS Baszta Golczewo. Mistrzem Polski w wyścigu punktowym został Konrad Waliniak GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier, wicemistrzem Wojciech Pszczolarski TUFO Pardus Prostrejov, brązowy medal wywalczył Damian Sławek HRE Mazowsze Serce Polski. W scratchu najlepszy był Konrad Waliniak, drugie miejsce zajął Wojciech Pszczolarski, trzecie Aleksander Krukowski GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier. W madisonie mistrzami zostali Wojciech Pszczolarski i Filip Prokopyszyn TUFO Pardus Prostrejov, wicemistrzami Radosław Frątczak i Piotr Maślak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, brązowy medal zdobyli Adam Woźniak i Konrad Waliniak GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier. Mistrzem Polski w sprincie został Mateusz Rudyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzem Patryk Rajkowski UKS TFP Jedynka Kórnik, trzecie miejsce zajął Rafał Sarnecki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu na 4 km wszystkie medale zdobyli zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier — złoty Adam Woźniak, srebrny Kacper Majewski, brązowy Konrad Waliniak. Wyścig eliminacyjny wygrał Adam Woźniak GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier, srebrny medal wywalczył Piotr Maślak, brązowy Kamil Dolak — obaj KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W keirinie najlepszy był Mateusz Rudyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, drugie miejsce zajął Patryk Rajkowski UKS TFP Jedynka Kórnik, trzecie Daniel Rochna UKS Copernicus Toruń. Wyścig ze startu zatrzymanego na 1 km wygrał Patryk Rajkowski UKS TFP Jedynka Kórnik, drugi był Mateusz Rudyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, trzeci Maciej Bielecki GK Piast Szczecin. W omnium mistrzem Polski został Konrad Waliniak GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier, wicemistrzem Wojciech Pszczolarski TUFO Pardus Prostrejov, brązowy medal zdobył Kacper Majewski GKS Cartsia Kartuzy Bike Atelier.

Juniorki młodsze

W wyścigu punktowym mistrzynią Polski została Zuzanna Merda KK Ziemia Darłowska, wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Gabriela Kaczmarczyk, brązowy medal wywalczyła Natalia Konczalska UKS Copernicus CCC SMS Toruń. W scratchu najlepsza była Gabriela Kaczmarczyk KK Ziemia Darłowska, drugie miejsce zajęła Alicja Purchalak STC Stargard, trzecie Zofia Lamik UKKS Imielin Team. Wyścig eliminacyjny wygrała Gabriela Kaczmarczyk KK Ziemia Darłowska przed swoją koleżanką klubową Zuzanną Merda, trzecia była Natalia Konczalska UKS Copernicus CCC SMS Toruń. Mistrzynią Polski w wyścigu ze startu zatrzymanego na 500 m została Agata Groszewska ALKS Stal Big Star Huge Grudziądz, wicemistrzynią Weronika Skrzyńska ZTS Glinnik, brązowy medal wywalczyła Anna Samecka KS Społem Łódź.

Juniorzy młodsi

W wyścigu punktowym mistrzem Polski został Franciszek Mumot UKS TFP Jedynka Kórnik, wicemistrzem Kacper Chudy PTC DSV Pabianice, brązowy medal wywalczył Igor Mitoraj WMKS Olsztyn. W scratchu najlepszy był Adam Adamowicz GK Piast Szczecin, drugie miejsce zajął Piotr Stryjewski KS Deichmann SKSM Mat Sobótka, trzecie Mateusz Ciołek KLTC Konin. Wyścig eliminacyjny wygrał Franciszek Mumot UKS TFP Jedynka Kórnik, drugi był Oskar Piasecki KLTC Konin, trzeci Filip Aspadarec LKS Baszta Golczewo. Mistrzem Polski w wyścigu ze startu zatrzymanego na 500 m został Tomasz Łamaszewski UKS TFP Jedynka Kórnik, wicemistrzem Adam Adamowicz GK Piast Szczecin, trzeci był Kacper Solecki LKS Baszta Golczewo.