10 medali zdobyli kolarze z klubów Zrzeszenia LZS na OOM w kolarstwie szosowym

W dniach 12-13 lipca, na drogach Nowego Dworu Mazowieckiego, rozstrzygnęła się rywalizacja o tytuły mistrzów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategoriach juniora młodszego i juniorki młodszej w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna i wyścig ze startu wspólnego. O medale walczyli kolarze i kolarki, którzy uzyskali prawo rywalizacji na podstawie eliminacji rozgrywanych od początku sezonu. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 10 medali na 12 możliwych do zdobycia. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta w jeździe indywidualnej na czas. Do pokonania było 10 km ze startem i metą pod twierdzą Modlin oraz nawrotem w Zakroczymiu. Srebro zdobyła Nikola Seremak (LUKS JF Duet Goleniów) a brąz Agata Świątkowska (UKS Copernicus/SMS Toruń). Startowały 43 zawodniczki. Wśród juniorów młodszych najlepszy na tej samej trasie okazał się Michał Gałka (UKS Copernicus/SMS Toruń), który o zaledwie 3 sekundy wyprzedził Kacpra Majewskiego (KKS Gostyń). Startowało 52 kolarzy.

W rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego dziewczęta miały do pokonania dwie rundy po 36 km. Niestety nie sprzyjała im pogoda – padał deszcz i wiał silny wiatr. Na 300 m przed metą na długi finisz zdecydowała się Małgorzata Dąbrowska (BOXMET Atom Dzierżoniów) i to ona jako pierwsza minęła linię mety. Druga była Nikola Seremak (LUKS JF DUET Goleniów). Jej koleżanka klubowa Nikola Wielowska zdobyła brąz. Startowały 44 zawodniczki. Juniorzy młodsi mieli do pokonania 110 km, na które złożyły się trzy rundy ze startem i metą pod restauracją Borodino w Nowym Dworze Mazowieckim. Jako pierwszy na solową akcję zdecydował się Adam Długaś (KTK Kalisz) i dość długo utrzymywał się na czele pomimo wielu prób kontrataków. Został złapany przez peleton po około 40 km. Następnie do przodu wyrwali Miłosz Potasznik (UKS Koźminianka Koźminek) i Konrad Kołodziejski (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Razem dojechali do mety. Na finiszu lepszy był Kołodziejski. Z peletonu najszybciej finiszował Michał Gałka (Coprenicus Toruń) i to on wywalczył brązowy medal. Startowało 116 zawodników.

Fot: Michał Kapusta/ naszosie.pl