GOSRiT w Luzinie zwycięża w finale wojewódzkim Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS

30 maja na obiektach GOSRiT w Luzinie odbył się finał wojewódzki Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS Chłopców. Zawody, które organizował Paweł Buzała, wygrali gospodarze. Podopieczni innego, byłego piłkarza, Karola Piątka w wielkim finale pokonali 2:0 LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański. W małym finale spotkał się drugi zespół GOSRiT Luzino oraz ULKS U2 Bytów. W tym meczu lepsi byli zawodnicy z Bytowa i to oni zajęli 3 lokatę. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju, wszystkie nagrody otrzymali młodzi adepci futbolu z Luzina: bramkarz Jakub Karczewski, strzelec, Oliwier Osowski, zawodnik Filip Groth. Organizatorzy turnieju w osobach byłych piłkarzy Lechii wyróżnili również Dominika Drywe z SP Linia. Puchar Fair Play, ufundowany przez Andrzeja Kowalczysa, otrzymało SP Niepoczołowice. W turnieju startowało 8 drużyn. Zwycięzca finału reprezentować będzie Województwo Pomorskiego w finale krajowym, który odbędzie się w Zamościu. Impreza została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Związek Gmin Pomorskich, Gminę Luzino i Pomorski ZPN.

W ubiegłym tygodniu odbył się finał wojewódzki turnieju dla dziewcząt do lat 15, w którym GOSRiT Luzino pokonał Kaszuby Połchowo 7:0. Do rozegrania pozostał jeszcze finał małej „PKCz” dla dziewcząt oraz finał „PKCz” dla chłopców, który odbędzie się 13.06.2018 w Starogardzie Gdańskim na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Tegoroczna edycja rozgrywek „PKCz” w województwie pomorskim została objęta patronatem honorowym przez: Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Starostę Powiatu Wejherowskiego Gabrielę Lisius, Starostę Powiatu Starogardzkiego Leszka Burczyka, Prezydenta Starogardu Janusz Stankowiaka, Wójta Gminy Luzino Jarosława Wejera oraz Radosława Michalskiego, Prezesa Pomorskiego ZPN i PZPN.

Ambasadorami turnieju są byli piłkarze wywodzący się z klubów LZS: Rafał Kaczmarczyk, Karol Piątek, Paweł BuzałaJacek Manuszewski oraz trener Marcin Kaczmarek.