Skip to main content

Rajd rowerowy Dobra – Drawieński Park Narodowy

W dniach 17-22 lipca odbył się dwuetapowy rajd rowerowy Dobra – Drawieński Park Narodowy. Organizatorem imprezy był Zarząd Koła LZS Dobra. W rajdzie wzięła udział 30-osobowa grupa rowerzystów z gminy Dobra. Impreza rozpoczęła się 17 lipca od przejazdu ścieżką rowerową z Dobrej w kierunku Rzędzin. Po powrocie do punktu startu, rowerzyści zapakowali swoje rowery na wynajętą ciężarówkę, która przewiozła je na przedmieścia Drawna. Stamtąd cała grupa udała się do bazy noclegowej mieszczącej się na terenie Stanicy PTTK w Drawnie.
– 21 lipca w godzinach porannych 30-osobowa ekipa rozpoczęła drugi etap rajdu. Spośród szlaków rowerowych nazywanych: „Pętlą Głusko“, „Pętlą Barnimie” i „Pętlą Zatom”, wybraliśmy ten pierwszy. „Pętla Głusko“ to bezpłatny szlak rowerowy dostępny od świtu do zmierzchu, bardzo dobrze oznakowany wśród cudownej przyrody Drawieńskiego Parku Narodowego. Odkryliśmy na nim trochę tajemnic. Niektóre są absolutnie zaskakujące – opowiada Magda Cezary, przewodniczący Koła LZS w Dobrej.

Długi na ponad 33 kilometry szlak, łączy ze sobą miejscowości Drawno, Drawnik, Borowiec, Barnimie, Zatom, Niemieńsko, Barnimie, Podegrodzie, Drawno. Przejazd całej tej trasy zajął uczestnikom ponad 6 godzin. Rajd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz omówieniem różnic ukształtowania terenów Dobrej z terenami Drawieńskiego Parku Narodowego.

(woj. zachodniopomorskie)