Skip to main content

VIII Memoriał Janusza Polubca w Piłce Nożnej – Płoty

11 sierpnia 2018 roku odbył się VIII Memoriał Janusza Polubca w Piłce Nożnej – sportowca, zasłużonego działacza sportowego, trenera i wychowawcy. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Płoty, przy wsparciu Gminy Płoty i ZZPN w Szczecinie oraz firm wspomagających. Impreza oprócz uczczenia pamięci Janusza Polubca miała na celu także integrację społeczności lokalnej. Do turnieju przystąpiło pięć drużyn z sześciu zaproszonych, niestety do turnieju nie przystąpiła drużyna Gardominki Mechowo. Na dwóch boiskach rywalizowano systemem każdy z każdym. W zgodzie, z zasadami fair play, w przyjacielskiej atmosferze, ale z chęcią wygrania każdego meczu drużyny toczyły bardzo ambitne i ciekawe boje. W stawce drużyn tym razem zdecydowanie najlepszy okazał się zespół Polonii Płoty – trzy mecze wygrał i tylko raz podzielił się punktami. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca zespół Sowianki Sowno, który w decydującym meczu o zwycięstwo w turnieju uległ Polonii Płoty w stosunku 0:2. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZZPN w Szczecinie, a kolejne LZS Zieloni Wyszobór i LZS Lotnik Czarne.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Lewandowski (Polonia Płoty), najlepszym strzelcem Sławomir Drzewiecki (Sowianka Sowno).

Na zakończenie dokonano wręczenia pucharów i statuetek, dekoracji dokonali: małżonka Janusza, Teresa Polubiec w asyście prezesa klubu Grzegorza Ratajczyka.

(woj. zachodniopomorskie)