Skip to main content

Zakończenie sezonu Lig Powiatowych Zrzeszenia LZS w Wieluniu

W czerwcu dobiegły końca rozgrywki Lig Powiatowych Zrzeszenia LZS w Wieluniu w sezonie 2017/18. W 4 kategoriach wiekowych w rywalizacji wzięło udział 15 klubów. Najliczniej obsadzona była kategoria Orlik E1 – 12 zespołów, dalej Młodzik D1 – 8 zespołów, a kategoriach Junior B2 i Żak F1 w rywalizacji uczestniczyło po 5 zespołów.

Pierwsze miejsce w kategorii Junior B2 przypadło UMKS Ostrowia Ostrówek (trener: Dawid Psyta), który wykorzystał w ostatnim turnieju atut własnego boiska i zwycięsko wyszedł z rywalizacji z KS Victoria Skomlin o prymat w tej kategorii.

W kategorii Młodzik D1 najrówniejszą formę prezentowała drużyna GKS Czastary (trener: Marek Dudka), która pierwszego miejsca była pewna już po 5 turnieju. Drugie miejsce LKS Start Łubnice również było wcześniej zaklepane. Natomiast na ostatnim turnieju zadecydował się przydział brązowych medali, które trafiły do KS Victoria Skomlin. W walce o najniższy stopień podium liczyło się aż 5 zespołów.

W kategorii Orlik E1 trzy miejsca podium były znane dużo wcześniej: UKS ORLIK Wierzchlas (trener: Damian Fuks), UKS Piłkarz Sokolniki i KS Victoria Skomlin. Rywalizacja w tej kategorii wiekowej toczona była w 2 ligach.

Najmłodszą kategorię wiekową Żak F1 wygrał zespół LKS Start Łubnice (trener: Rafał Niedźwiecki), który wyprzedził KS Victoria Skomlin i GLKS Warta Osjaków.

(woj. łódzkie)