33 medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów na PZLA Mistrzostwach Polski U16

W dniach 21-22 września w Tarnowie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16/mały memoriał J. Kusocińskiego. W zawodach startowało kilkuset zawodniczek i zawodników. Medale zdobyli reprezentanci 57 klubów, w tym 22 z Zrzeszenia LZS. W sumie nasi zawodnicy wywalczyli 13 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych medali.

W biegu finałowym na 100 m dziewcząt pierwszych 5 zawodniczek pobiło rekordy życiowe, brązowy medal wywalczyła Martyna Seń z KS Agros Zamość. Klasą dla siebie była Aleksandra Piotrowska z KS Wda Świcie, której wynik. W biegu na 300 m triumfowała Martyna Seń. W biegu na 600 m najlepsza była Lena Suchowolak z UKS Filipides Teresin, srebrny medal wywalczyła Martyna Krawczyńska LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W biegu na 2000 m brązowy medal z nowym rekordem życiowym zdobyła Aleksandra Sot z UKS Olimp Kozienice. W biegu na 80 ppł triumfowała Julia Winogrodzka z UKS Czapla Białe Błota, brązowy medal wywalczyła Maja Olszak z z LKS Górnik Wałbrzych — obie pobiły rekordy życiowe. Srebrny medal w biegu na 200 ppł zdobyła Paulina Kubis (rekord życiowy) z WLKS Wrocław. W skoku wzwyż najlepsza była Hanna Grabowska z AML Słupsk (171 cm nowy rekord życiowy), srebrny medal zdobyła Katarzyna Kokot z ULKS Podium Kup. W skoku w dal trzy medale dla naszych zawodniczek — złoto Paulina Kubis (rekord życiowy 5.57), srebro Julia Winogrodzka UKS Czapla Białe Błota, brąz Julia Adamczyk RLTL ZTE Radom. Pchnięcie kulą zdecydowanie wygrała Zuzanna Maślana z MLKL Płock (rekord życiowy 14.08). Brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczyła Karolina Grzeszczyk OKLA Ostrołęka (rekord życiowy).

W biegu na 100 m chłopców najlepszy był Marek Zakrzewski z AML Słupsk. W biegu na 1000 m triumfował Miłosz Wesołowski z KKL Rodło Kwidzyn. W biegu na 2000 m srebrny medal wywalczył Krzysztof Kasprowicz MLKS Baszta Bytów (rekord życiowy). W biegu na 110 ppł wszystkie medale wywalczyli nasi zawodnicy — złoto Marcin Jung MLKS Agros Żary, srebro Hubert Selerzyński UKS Czapla Białe Błota, brąz Igor Filar ZLKL Zielona Góra (rekord życiowy). Zawodnik z Zielonej Góry wywalczył też złoto w biegu na 200m ppł, srebrny medal w tej konkurencji dla Huberta Selerzyńskiego — obaj pobili rekordy życiowe. Skok wzwyż wynikiem 193 cm wygrał Piotr Konopko z LUKS Hańcza Suwałki, srebrny medal wywalczył Damian Zakrzewski OKLA Ostrołęka. Brązowy medal w skoku w dal zdobył Mikołaj Kołodziejak WLKS Nowe Iganie (6.47 rekord życiowy). W pchnięciu kulą najlepszy był Mateusz Helman LKS Ziemi Puckiej Puck, srebro wywalczył Jakub Buchwald z LUKS Podium Kup. Srebrny medal w rzucie dyskiem zdobył Wojciech Lewkowicz z ULKS Uczniak Szprotawa (rekord życiowy). W rzucie młotem srebrny medal wywalczył Wiktor Złotowski z MLKS Nadwiślanin Chełmno. W rzucie oszczepem wszystkie medale zdobyli nasi zawodnicy — złoto Andrzej Dzwonkowski KKL Rodło Kwidzyn (kolejnego zawodnika pokonał o ponad 7 metrów i jako jedyny przekroczył 60 metrów — 60.33), srebro Daniel Żuchowski LKS Lubawa, brąz Bartosz Taraszkiewicz ULKS Hańcza Suwałki (rekord życiowy).

Fot. PZLA