Magomedmurad Gadzhiev brązowym medalistą Mistrzostwa Świata w Zapasach

14-22 września 2019 roku w Kazachstanie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W mistrzostwach startowało 14 polskich zapaśników i 7 zapaśniczek, w tym 10 zapaśników i 2 zapaśniczki z klubów naszego Zrzeszenia. Plon tych mistrzostw nie był imponujący — jedyny medal dla Polski, brązowy, zdobył zawodnik naszego klubu AKS Piotrków Trybunalski Magomedmurad Gadzhiev, który startował w nieolimpijskiej kategorii 70 kg w zapasach w stylu wolnym.

Pozostali zawodnicy z naszych klubów startujący w stylu wolnym nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Kamil Rybicki LKS Mazowsze Teresin 74 kg przegrał walkę w repasażach, Zbigniew  Baranowski AKS Białogard, kat. 86 kg przegrał w 1/16 finału, Radosław Baran KS Sobieski Poznań 97 kg nie przeszedł rundy kwalifikacyjnej, Robert Baran LKS Ceramik Krotoszyn 125 kg przegrał w 1/8 finału, Krzysztof Bieńkowski AKS Białogard 65 kg przegrał w 1/16 finału. Zawodnicy ci nie zdobyli kwalifikacji olimpijskich, ale będą mieli jeszcze szansę wywalczyć je na przyszłorocznych turniejach w Budapeszcie i Sofii.

W stylu klasycznym najlepiej spisał się Tadeusz Michalik z KS Sobieski Poznań, który przegrał walkę o brązowy medal i zajął w akt. 97 kg 5 miejsce — wywalczył dla Polski kwalifikację olimpijską, pierwszą dla polskich zapasów w stylu klasycznym od 2012 roku. Gevorg Sahakyan GKS Cartusia Kartuzy 67 kg — aktualny wicemistrz Europy; — aktualny wicemistrz Europy zajął 7 miejsce, Mateusz Bernatek AKS Piotrków Trybunalski 72 kg odpadł w 1/8 finału.

Nie powiódł się start Katarzynie Mądrowskiej z LKS feniks Pesta Stargard, która przegrała swoją pierwszą walkę w kat. 62 kg i zajęła 32 miejsce, Daria Osocka-Palińska MKS Agros Żary starująca w kategorii 76 była 12.

Fot. PZ Zap. Facebook