Początki halowego sezonu lekkoatletycznego — dobre występy naszych zawodników

Lekkoatleci rozpoczęli halowy sezon lekkoatletyczny, startują w licznych mitingach lekkoatletycznych w kraju i zagranicą, biją rekordy Polski i zdobywają minima na Halowe Mistrzostwa Europy seniorów, które w dniach 4-7 marca odbędą się w Toruniu. My ze szczególną uwagą śledzimy wyniki naszych zawodników. W ostatnim weekend (30-31 stycznia) kilkoro z nich zaprezentowało się świetnie. Swój talent udowadnia ubiegłoroczny, niespodziewany mistrz Polski na 800 metrów Krzysztof Różnicki z GKS Cartusia Kartuzy, który na zawodach w Spale poprawił halowy rekord Polski juniorów (U20) w biegu na 800 metrów, który liczył sobie 6 lat. Warto przypomnieć, że 18 stycznia zawodnik z Kartuz pobił też rekord Polski U20 na 600 metrów. Damian Czykier z KS Podlasie Białystok na mitingu w Dusseldorfie wygrał bieg na 60 m ppł w dobrym czasie 7.64. Wynik ten plasuje zawodnika białostockiego Podlasia na szóstym miejscu w światowych tabelach — dzieli je m.in. z Arturem Nogą.

Na zawodach w Spale Dominik Kopeć z KS Agros Zamość w biegu na 60 m zajął drugie miejsce z czasem 6.67 uzyskując minimum na HME i bijąc rekord życiowy. Formą zaimponował także junior KS LA Stali Ostrów Wlkp. Marcin Karolewski. W biegu na 300 metrów uzyskał 33.68 i wymazał z tabel rekord Polski U20. Dobre wyniki jak na początek sezonu uzyskały zawodniczki w biegu na 800 m — zwyciężyła Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek, a dwie kolejne Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom i Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard pobiły rekordy życiowe. Starty rozpoczęła też Kamila Lićwinko KS Podlasie Białystok, która w Spale wygrał skok wzwyż wynikiem 1.85 cm.

Najważniejszym halowym sprawdzianem lekkoatletów będą mistrzostwa Polski U18 i U20 w dniach 12-14 lutego w Toruniu i mistrzostwa Polski seniorów w dniach 20-21 lutego również w Toruniu. Liczymy na „worek” medali naszych zawodników.

Na zdjęciu Krzysztof Różnicki, fot z Instagramu zawodnika