Skip to main content

Wór medali (czyli 73) naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym

W dniach 17-19 września na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym Elity oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek młodszych w konkurencjach nieolimpijskich i zaległe konkurencje z OOM. Można nieskromnie stwierdzić, że zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich nie worek a wór medali (73). Juniorzy i juniorki młodsze zdobyli tych medali 22 (7 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych) – wszystkich do zdobycia było 24! W elicie kobiet rozegrano 10 konkurencji – zawodniczki z naszych klubów zdobyły 30 medali, czyli wszystkie! W elicie mężczyzn (11 konkurencji) – nasi zdobyli 21 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych).

Wyniki juniorki młodsze/juniorzy młodsi

Mistrzynią Polski w wyścigu na 500 m została Natalia Głowacka, wicemistrzynią Eliza Rabażyńska – obie ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród juniorów młodszych najlepszy w tym wyścigu był również zawodnik ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz Wiktor Kurek, srebrny medal zdobył Julian Gabrusewicz z UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Dominik Wróbel z KS Społem Łódź. Wyścig punktowy wygrała Oliwia Sroczyńska z KK Ziemia Darłowska, srebrny medal wywalczyła Aleksandra Grudzińska z LKS Baszta Golczewo, brązowy Julia Przymusińska UKS TFP Jedynka Kórnik. Wśród chłopców najlepszy był Dawid Łątkowski UKS Copernicus/SMS Toruń, srebrny medal zdobył Dawid Wika-Czarnowski UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Igor Włodarczyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W scratchu dziewcząt srebrny medal wywalczyła Aleksandra Grudzińska z LKS Baszta Golczewo, brązowy Matylda Głowacka z KS Społem Łódź. Wśród chłopców najlepszy był Michał Strzelecki z LUKS Dwójka Stryków, srebrny medal zdobył Dawid Wika-Czarnowski UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Kacper Mientki UKS Copernicus/SMS Toruń. Wyścig eliminacyjny wygrała Marta Szczęsna z WMKS Olsztyn, wicemistrzynią została Oliwia Kępczyńska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal wywalczyła Sandra Schluz z KK Ziemia Darłowska. Wśród chłopców triumfował Dawid Łątkowski UKS Copernicus/SMS Toruń, srebrny medal zdobył Dawid Wika-Czarnowski UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Igor Włodarczyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Wyniki kobiety elita

Mistrzynią Polski w wyścigu ze starty zatrzymanego na 250 m została Marlena Karwacka z KK Lark Ziemia Darłowska, wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Nikola Sibiak, brązowy medal wywalczyła Paulina Petri KS Społem Łódź. Sprint drużynowy wygrały kolarki KK Lark Ziemia Darłowska, srebrny medal zdobyły zawodniczki KS Społem Łódź, a brązowy Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB. Mistrzyniami Polski w wyścigu drużynowym została drużyna TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team I, wicemistrzyniami kolarki Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, brązowy medal zdobyła druga drużyna TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W wyścigu ze startu zatrzymanego na 500 m triumfowała Urszula Łoś ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzynią została Nikola Sibiak z KK Ziemia Darłowska, brązowy medal zdobyła Paulina Petri KS Społem Łódź. Wyścig punktowy wygrała Łucja Pietrzak z Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, druga była Nikol Płosaj z UKS TFP Jedynka Kórnik, trzecia Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, która wygrała wyścig na 3 km, druga w tym wyścigu była Zuzanna Olejniczak Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, a trzecia Zuzanna Chylińska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W sprincie indywidualnym mistrzynią kraju została Urszula Łoś ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzynią Nikola Sibiak KK Ziemia Darłowska, brązowy medal wywalczyła Paulina Petri KS Społem Łódź. W scratchu triumfowała Łucja Pietrzak Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, druga była Nikol Płosaj z UKS TFP Jedynka Kórnik, trzecia Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W keirinie kobiet mistrzynią Polski została Nikola Sibiak z KK Ziemia Darłowska, wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Marlena Karwacka, brązowy medal zdobyła Paulina Petri z KS społem Łódź. Mistrzynią Polski w omnium została Nikol Płosaj UKS TFP Jedynka Kórnik, wicemistrzynią Wiktoria Polak Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, brązowy medal zdobyła Maja Tracka ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Wyniki mężczyźni elita

Mistrzem Polski w wyścigu ze startu zatrzymanego na 250 m został Mateusz Rudyk, brązowy medal wywalczył Rafał Sarnecki – obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W sprincie drużynowym złoty i srebrny medal zdobyły drużyny ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu drużynowym srebrny medal zdobyli kolarze GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier, a brązowy LKS Baszta Golczewo. Mistrzami Polski został zespół HRE Mazowsze Serca Polski Cycling Team. Mistrzem Polski w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego został Patryk Rajkowski UKS TFP Jedynka Kórnik, srebrny i brązowy medal zdobyli zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier – Jakub Soszka i Adam Woźniak. Brązowy medal w wyścigu punktowym wywalczył Julian Kot z KS Społem Łódź, złoty i srebrny medal zdobyli zawodnicy HRE Mazowsze Serca Polski Cycling Team – Alan Banaszek i Daniel Staniszewski. Brązowy medal w wyścigu na 4 km indywidulanie wywalczył Damian Sławek z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier. Mistrzem kraju w tej konkurencji został Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Głogów, wicemistrzem Alan Banaszek HRE Mazowsze Serca Polski Cycling Team. W sprincie indywidualnym na podium stanęli tylko zawodnicy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz – Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki i Kamil Kuczyński. W scratchu brązowy medal zdobył Dawid Migas KLTC Konin. Mistrzem został Alan Banaszek HRE Mazowsze Serca Polski Cycling Team, a wicemistrzem Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Głogów. W keirinie mistrzem został Patryk Rajkowski UKS TFP Jedynka Kórnik, drugie i trzecie miejsce zajęli Rafał Sarnecki i Kamil Kuczyński – obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W omnium brązowy medal zdobył Damian Sławek GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier. Mistrzem Polski został Alan Banaszek, a wicemistrzem Daniel Staniszewski – obaj HRE Mazowsze Serca Polski Cycling Team. Oni także jako para okazali się najlepsi w madisonie. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyli kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne – Szymon Potasznik i Radosław Frątczak, a brązowy Damian Sławek i Radosław Lewandowski z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier.

Fot. Mat Atom Deweloper Wrocław Facebook