Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym — 3 brązowe medale zawodników z klubów Zrzeszenia oraz złoty Alana Banaszka

W dniach 5-9 października w Grenchen (Szwajcaria) odbyły się Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym. Polska reprezentacja liczyła 18 sportowców — 9 kolarek i 9 kolarzy. Wśród nich było 9 kolarek, czyli wszystkie z klubów naszego Zrzeszenia oraz 4 kolarzy z naszych klubów. Polonem tej reprezentacji były 4 medale — 3 brązowe i złoty. Ten ostatni wywalczył w omnium Alan Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski. Brązowe medale wywalczyli: Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik) w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego, Daria Pikulik (KK Lark Ziemia Darłowska) w scratchu oraz Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Patryk RajkowskiMaciej Bielicki (GK Piast Szczecin) w sprincie drużynowym.

Jak powiodło się naszym reprezentantom w innych konkurencjach? Dużo szóstych i siódmych miejsc, ale były też i lepsze. Czwarte miejsce w wyścigu punktowym zajął Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski). W wyścigu eliminacyjnym czwarta była też Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik). W keirinie 5 miejsce zajął Patryk Rajkowski, 8 był Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń).

W sprincie drużynowym kobiet zespół zajął 5 miejsce. W sprincie mężczyzn szósty był Mateusz Rudyk, ósmy Daniel Rochna. W scratchu mężczyzn 7 miejsce zajął Bartosz Rudyk (TC Chrobry Scott Głogów), na siódmy miejscu w madisonie kobiet uplasowały się Wiktoria Pikulik (KK Lark Ziemia Darłowska) i Nikol Płosaj. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) w wyścigu punktowym była 7, a w wyścigu indywidualnym 10. W wyścigu ze startu zatrzymanego na 500 m kobiet 8 miejsce zajęła Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), 12 była Nikola Sibiak (KK Ziemia Darłowska). W drużynowym wyścigu na dochodzenie kobiet nasz zespół zajął 7 miejsce, w tej samej konkurencji nasi kolarze zajęli 6 miejsce. W wyścigu eliminacyjnym Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy) był 7.