Skip to main content

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów — 39 medali naszych zawodników

W dniach 8-10 października w Zamościu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów (U23). Startowało w nich 46 zawodniczek i 72 zawodników z 42 klubów (w tym 29 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 15 województw. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli na nich 39 medali — kobiety 21 (8 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych), mężczyźni — 18 (5 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych). Klasyfikację klubową wygrał KS Agros Zamość, wojewódzką lubelskie.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została reprezentantka gospodarzy, KS Agros Zamość — Emilia Rechul. Brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy U23 w podrzucie, która uzyskała 244,84 pkt Sinclaira, wśród mężczyzn najlepszy Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) — 388,27 pkt.

Medale naszych zawodniczek. W kat. 45 kg startowały tylko 2 zawodniczki — złoty medal zdobyła Sylwia Wawrzeczko z LKS Omega Kleszczów, srebrny Klaudia Szelestowska z MKS Unia Hrubieszów. W kat. 49 kg startowały 4 zawodniczki — mistrzynią kraju została Klaudia Ołubek z LKS Omega Kleszczów, wicemistrzynią Natalia Bobrowska z MKS Unia Hrubieszów, brązowy medal zdobyła Patrycja Kędzierska z UKS Talent Wrocław. W kat. 55 kg startowało 6 zawodniczek, 4 z nich nie zaliczyły dwuboju. Mistrzynią została Klaudia Luterek z KS Agros Zamość, wicemistrzynią Marta Kożuchowska z AKS Myślibórz. W kat. 59 kg startowały 3 zawodniczki — złoty medal wywalczyła Karolina Brzostek z UOLKA Ostrów Mazowiecka, brązowy Katarzyna Rak KS Wisła Puławy. W kat. 64 kg startowało 7 zawodniczek — wicemistrzynią kraju została Natalia Petka z UKS Talent Wrocław, brązowy medal zdobyła Aleksandra Bartosik z UMLKS Radomsko. W kat. 71 kg startowało 6 zawodniczek — mistrzynią Polski została Emilia Rechul z KS Agros Zamość, wicemistrzynią Klaudia Głąb LKS Dobryszyce. W kat. 76 kg startowały 3 zawodniczki — mistrzynią została Patrycja Andrejczuk z UKS Talent Wrocław, wicemistrzynią Natalia Pawlik z LKS Polwica Wierzbno. W kat. 81 kg startowały 4 zawodniczki — wicemistrzynią została Aleksandra Kopka z LKS Omega Kleszczów, brązowy medal zdobyła Sylwia Zań z LKS Znicz Biłgoraj. W kat. 87 kg startowała jedna zawodniczka — Magdalena Stachowiak z LKS Burza Burzenin. W kat +87 kg startowało 5 zawodniczek — złoty medal zdobyła Angelika Bednarz z WLKS Nowe Iganie Siedlce, srebrny Ewa Kiełbus z AKS Myślibórz, brązowy Pamela Jakubowska z GKS Zamek Gołańcz.

Medale naszych zawodników. W kat. 55 kg startowało 2 zawodników — złoty medal zdobył Karol Maksymowicz z KS Agros Zamość, srebrny Karol Brodziak GLKS POM-Iskra Piotrowice. W kat. 61 kg wicemistrzem kraju został Mikołaj Dach KS Promień Opalenica, brązowy medal zdobył Karol Kołosowski LKS Dobryszyce. Startowało 5 zawodników. W kat 67 kg startowało 6 zawodników — mistrzem Polski został Kacper Mogielnicki z KS Agros Zamość, wicemistrzem Kacper Dach KS Promień Opalenica. W kat. 73 kg startowało 12 zawodników — mistrzem został Piotr Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, brązowy medal wywalczył Miłosz Skóra z UMLKS Radomsko. W kat. 81 kg startowało 12 zawodników — mistrzem został Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów. W kat. 89 kg startowało 10 zawodników — wicemistrzem został Kacper Badziągowski MGLKS Tarpan Mrocza, brązowy medal wywalczył Łukasz Boncik z Olimpijczyka Łuków. W kat. 96 kg startowało 6 zawodników — wicemistrzem został Paweł Szmeja z MKS Narew Pułtusk (przegrał z Bartkiem Adamusem tylko o 2 kg), brązowy medal zdobył Radosław Poniatowski KS Wisła Puławy. W kat. 102 kg startowało 5 zawodników — wicemistrzem został Mateusz Sokołowski z LKS Znicz Biłgoraj, brązowy medal zdobył Marek Sprychel GCK Kobylany. W kat. 109 kg startowało 6 zawodników — mistrzem został Dominik Rajkowski LUKS Meyer Elbląg, wicemistrzem Dawid Buba z HKS Szopienice, brązowy medal zdobył Patryk Dziuba GULKS Niemce.

Fot. PZPC Facebook. Na zdjęciu Emilia Rechul z KS Agros Zamość — najlepsza zawodniczka mistrzostw