Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 15 dziewcząt i chłopców – rewelacyjny wynik naszych zawodników – 53 medale na 59 możliwych do zdobycia!

W dniach 21-24 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w Podnoszeniu Ciężarów chłopców i dziewcząt. Startowało 97 młodziczek i 157 młodzików. Świetnie spisali się zawodnicy z naszych klubów – zdobyli łącznie 53 medale na 59 możliwych do zdobycia! Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Marika Nowak z MGLKS Tarpan Mrocza, najlepszym zawodnikiem sztangista KSS Husarii Lubraniec – Kacper Filipiak, który w kat. 67 kg poprawił rekord Polski w podrzucie. Klasyfikację łączną wygrał LKS Budowlani Całus Nowy przed LKS Polwica Wierzbno i CLKS Mazovia Ciechanów, wojewódzką wielkopolskie przed lubelskim i mazowieckim.

Rewelacyjnie spisały się dziewczęta, które wywalczyły 29 medali na 29 możliwych do zdobycia! Klasyfikację klubową młodziczek wygrał LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed LKS Polwica Wierzbno i MGLKS Tarpan Mrocza. Rywalizowały zawodniczki z 35 klubów (w tym 30 klubów Zrzeszenia), reprezentujących 16 województw. Klasyfikację wojewódzką wygrało wielkopolskie przed lubelskim i mazowieckim.

Medalistki

W kat. 40 kg startowały tylko dwie zawodniczki. Mistrzynią została Róża Włodarczyk z GKS Zamek Gołańcz, a wicemistrzynią Wiktoria Siemińska z LKS PZL-Lechia Sędziszów Małopolski. W kat. 45 kg startowało 7 zawodniczek. Złoty medal zdobyła Amelia Łodzińska z LKS Polwica Wierzbno, która zdecydowanie wygrała ze srebrną medalistką Marceliną Woźniak z GKS Zamek Gołańcz i brązową medalistką Nikolą Pałubską z LKS Znicz Biłgoraj – te dwie młodziczki stoczyły zaciętą walkę o medale – różnica w dwuboju wyniosła zaledwie 1 kg. W kat. 49 kg startowało 13 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Marika Nowak z MGLKS Tarpan Mrocza, wicemistrzynią Andżelika Młynarczyk z Olimpijczyka Łuków, brązowy medal zdobyła Lidia Hawryło z MGLKS Tarpan Mrocza. W kat. 55 kg startowało 15 zawodniczek. Dwubój zdecydowanie wygrała Julia Szczepaniak z MGLKS Tarpan Mrocza, srebrny medal zdobyła Julia Choińska KS Klimat Łapy, a brązowy Wiktoria Bomba z LUKS nowosądeczanin Powroźnik. W najlepiej obsadzonej kategorii 59 kg startowało 18 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Weronika Najdowska z MGLKS Tarpan Mrocza, która aż o 33 kg wyprzedziła srebrną medalistkę Zuzannę Strusiak z CLKS Mazovia Ciechanów, która o 1 kilogram wyprzedziła Natalię Winiarską z LKS Polwica Wierzbno. W kat. 64 kg startowało 13 zawodniczek. Mistrzynią została Daria Młotkowska z CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzynią Julia Linkiewicz z Olimpijczyka Łuków, a brązowy medal zdobyła Zuzanna Dołżańska z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl. W kat. 71 kg startowało 11 zawodniczek. Złoty medal wywalczyła Oliwia Styczyszyn z AKS Promień Police, srebrny Gabriela Szymańska z LKS Polwica Wierzbno, brązowy Oliwia Nowak z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl. W kat. 76 kg startowały tylko 4 zawodniczki. Mistrzynią Polski została Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko, która aż o 41 kg wyprzedziła wicemistrzynię Julię Bańczyk z HKS Szopienice i o 42 kg Wiktorię Gniot z GKS Zamek Gołańcz. W kat. 81 kg również startowały tylko 4 zawodniczki. Złoty medal zdobyła Oliwia Dziewiczkiewicz z MKS Unia Hrubieszów, srebrny Marianna Góra z KS Wisła Puławy, brązowy Wiktoria Łapińska z KS Klimat Łapy. W ostatniej kat.+81 kg startowało 11 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Aleksandra Godlewska z KS Klimat Łapy, która pokonała o 1 kilogram Julię Machniewską z LMKPPC Sokołów Podlaski, brązowy medal zdobyła Nikola Cebernik z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl.

Znakomity wynik osiągnęli też młodzicy, którzy zdobyli 24 medale na 30 możliwych do zdobycia. Klasyfikację klubową wygrał LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed GCK Kobylany i LKS Polwica Wierzbno, wojewódzką wielkopolskie przed lubelskim i mazowieckim.

Medaliści

W kat. 45 kg startowało 11 zawodników. Mistrzem Polski został Aleksander Goliszewski z AKS Promień Police, wicemistrzem Daniel Długoszewski z LKS Dobryszyce, brązowy medal zdobył Krystian Dziamski z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl. W kat. 49 kg startowało 15 zawodników. Złoty medal zdobył Maciej Tomaszewski z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, srebrny Bartosz Krzyżankowski z GCK Kobylany, brązowy Piotr Ćwik z MKS Narew Pułtusk. W kat. 55 kg startowało 19 zawodników. Mistrzem kraju został Szymon Góralski z LKS Polwica Wierzbno, który wygrał zdecydowanie, wicemistrzem Miłosz Cyganowski z AKS Myślibórz, brązowy medal wywalczył Ryszard Poznański MKS Unia Hrubieszów. W kat. 61 kg startowało 20 zawodników. Złoty medal wywalczył Adrian Krupa z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, srebrny Szymon Grzymała UOLKA Ostrów Maz., brązowy Piotr Kasztelan KS Promień Opalenica. W kat. 67 kg startowało 24 zawodników. Mistrzem Polski został Kacper Filipiak KSS Husaria Lubraniec, wicemistrzem Tymoteusz Biadalski z LKS Polwica Wierzbno, brązowy medal wywalczył Aleksander Przybylski z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. W kat. 73 kg startowało 13 zawodników. Złoty medal zdobył Dawid Lisiak z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, srebrny Fabian Staniak AKS Promień Police. W kat. 81 kg startowało 21 zawodników. W tej kategorii zawodnicy z naszych klubów zdobyli dwa medale – wicemistrzem został Florian Dąbek z LKS Polwica Wierzbno, brązowy medal wywalczył Kacper Ziętek z AKS Białogard. W kat. 89 kg startowało 9 zawodników. Tu również dwa medale dla zawodników z klubów LZS – mistrzem kraju został Marcin Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzem Olivier Górski z UKS Talent Wrocław. W kat. 96 kg startowało 12 zawodników. Na podium stanął tylko jeden z naszych zawodników – brązowy medal wywalczył Adran Grygiel z LKS Znicz Biłgoraj. W ostatniej kategorii +96 kg startowało 11 zawodników. Nasi zdobyli dwa medale – mistrzem kraju został Wojciech Piotrowski z LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański, brązowy medal wywalczył Grzegorz Otok z LKS PZL-Lechia Sędziszów Małopolski.

Fot. PZPC Facebook. Na zdjęciu najlepszy zawodnik mistrzostw Kacper Filipiak z KSS Husaria Lubraniec