Skip to main content

XXVIII OOM — Podlaskie 2022 w zapasach kobiet — 35 medali naszych juniorek młodszych

W Suwałkach w dniach 5-6 maja odbyły się zawody w ramach XXVIII OOM — Podlaskie 2022 w zapasach kobiet, czyli mistrzostwa Polski juniorek młodszych. Na starcie stanęło 118 zawodniczek z 56 klubów reprezentujących 14 województw. W turnieju stoczono 197 pojedynków, z których 125 zakończyło się zwycięstwem przez położenie przeciwniczki na łopatki. Cztery zawodniczki (Dominika Konkel, Wiktoria Kamela, Nicola Wiśniewska i Wiktoria Udenyi) obroniły tytuły OOM wywalczone przed rokiem w Łodzi. Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed WLKS Nowe Iganie Siedlce i WKS Grunwald Poznań, wojewódzką: lubelskie przed mazowieckim i wielkopolskim. Zawodniczki z klubów Zrzeszenia zdobyły łącznie 35 medali — 9 złotych, 9 srebrnych i 17 brązowych.

W najniższej kategorii 40 kg na podium stanęły aż trzy zawodniczki trenera Sebastiana Pawlaka z WLKS Nowe Iganie Siedlce. Złoty medal wywalczyła Zuzanna Konaszuk, srebrny Alicja Dobrowolska, a brązowy Blanka Szczepańska.

W kategorii 43 kg zwyciężczyni ubiegłorocznej OOM, Dominika Konkel zGKS Cartusia Kartuzy, która od 5 lat nie przegrała walki na krajowych matach po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe medale także zdobyły zawodniczki z naszych klubów — srebrny Natalia Orzyp z ZTS Sokół Lublin, brązowe Roksana Strawczyńska z LUKS Stróża i Kinga Jaroniek z AKS Piotrków Trybunalski.

W kategorii 46 kg mistrzynią została Jessica Wróbel z ZKS Gogolin, brązowe medale zdobyły Julia Sodel z MULKS Platan Borkowice i Zuzanna Klata z LKS Mazowsze Teresin.

Pewnie kategorię 49 kg wygrała brązowe medalistka OOM sprzed 2 lat Julia Michniewicz z LKS Dąb Brzeźnica Fanpage. Pozostałe medale także wywalczyły zawodniczki z naszych klubów — srebrny Karolina Zień z LKS Mazowsze Teresin, brązowe Maja Kmiecik z KS Sobieski Poznań i Oliwia Hlond z ZKS Bielawianka Bielawa.

Dwukrotna wicemistrzyni Europy U-15, Amelia Tomala z GKS Piast Wola, triumfowała w kategorii 53 kg. Pozostałe trzy medale także padły „łupem” zawodniczek z naszych klubów — srebrny zdobyła Magdalena Siedy z MGLKS Wiatr Wołów, brązowe Maria Szkudlarek z MLUKS Karlino i Weronika Zawistowska z ZKS Koszalin.

Bardzo emocjonujący i wyrównany przebieg miała rywalizacja w kategorii 57 kg, w której wystartowało aż 20 zawodniczek. Ostatecznie triumfatorką została Nikola Piechocka z LKS Feniks Pesta Stargard, która w finałowym boju wygrała minimalnie na punkty 2:1 z Wiktorią Szeligą z MULKS Junior Dzierżoniów. Brązowe medale wywalczyły Monika Dadas z MKS Cement Gryf Chełm i Michalina Ignaszak z ULKS Tęcza Środa Wielkopolska.

W kategorii 61 kg po raz trzeci z rzędu wygrała OOM Wiktoria Kamela z MKS Cement Gryf Chełm, srebrny medal zdobyła  Martyna Łuszczyńska z ZKS Koszalin, a brązowy Marta Gajowniczek, również MKS Cement Gryf Chełm.

W kategorii 65 kg nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Nicoli Wiśniewskiej z WKS Grunwald Poznań, która obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku. Srebrny medal zdobyła Karina Dolna z AKS Piotrków Trybunalski, brązowe Weronika Smaczyńska z MULKS Junior Dzierżoniów i Natalia Zaręba RCSZ Olimpijczyk Radom.

W kategorii 69 kg mistrzynią została Paulina Kucharczyk z LZS Feniks Pesta Stargard, co niezmiernie ucieszyło jej trenerkę, znakomitą zapaśniczkę Katarzynę Mądrowską. Srebrny medal wywalczyła Wiktoria Laniecka z KS Bloczek Team Pelplin, brązowy Dominika Pochowska z GLUKS Invictus Sicienko.

W najcięższej kategorii 76 kg triumfowała ubiegłoroczna mistrzyni OOM Wiktoria Udenyi z WLKS Nowe Iganie Siedlce, która w finale pokonała aktualną wicemistrzynię Europy kadetek Karolinę Jaworską z ZKS w Gogolinie. Brązowe medale zdobyły Polina Onyshchak z KS Sobieski Poznań i Zuzanna Draus z GLUKS Invictus Sicienko.

Fot. LKS Feniks Pesta Stargard Facebook