Skip to main content

10 zawodników z naszych klubów w składzie Kadr Narodowych w biegach narciarskich na sezon 2022/2023

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w biegach narciarskich na sezon 2022/2023. Powołane zostały trzy wspólne grupy szkoleniowe kobiet i mężczyzn: Kadra Narodowa A, B i Juniorów. Łącznie we wszystkich kadrach będzie 18 zawodników i zawodniczek, w tym 10 z klubów Zrzeszenia LZS.

Kadrę Narodową A Mix poprowadzi Czech Lukáš Bauer, który przez ostatnie trzy sezony był głównym szkoleniowcem reprezentacji mężczyzn. Do grupy Bauera powołanych zostało pięcioro biało-czerwonych: dwie zawodniczki i trzech zawodników. Jest w niej jedna zawodniczka z naszego klubu — Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Pozostali to: Izabela Marcisz Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski, bracia Dominik i Kamil Bury z KS AZS AWF Katowice oraz Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce. 

Kadra Narodowa B Mix będzie liczyła czworo reprezentantów Polski. Na stanowisko trenera głównego tej grupy powołany został Martin Bajčičák. W jej składzie jest trzech zawodników z naszych klubów — Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka, Robert Bugara i Sebastian Bryja — obaj UKS Regle Kościelisko. Jedyna zawodniczka to Karolina Kukuczka MKS Istebna. 

Szkoleniowcem dziewięcioosobowej Kadry Narodowej Juniorów Mix pozostał Jan Antolec. Kadra Narodowa B i Juniorów będzie miała wspólny sztab szkoleniowy. Znalazły się w niej 4 zawodniczki z naszych klubów: Zuzanna Fujak i Kamila Idziniak — obie NKS Trójwieś Beskidzka, Aleksandra Kołodziej LKS Witów Ski Mszana Górna i Weronika Jarecka LKS Klimczok Bystra oraz dwóch zawodników — Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka i Adrian Kiełbasa LKS Erion Ptaszkowa. Pozostali to: Daria Szkurat KS Chochołów, Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Piotr Jarecki KS Speed Jasło.

Fot. PZN Facebook