Oliwia Drzazga srebro, Bartosz Burski i Marek Gugała brąz na MŚ w podnoszeniu ciężarów do lat 17

W dniach 11-18 czerwca w Leon (Meksyk) odbyły się Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17. Polska reprezentacja licząca 9 sportowców (3 kobiety i 6 mężczyzn) — wszyscy z klubów Zrzeszenia — przywiozła z dalekiego Meksyku 3 medale — srebrny medal w kat. 49 kg wywalczyła Oliwia Drzazga UMLKS Radomsko (trener Sławomir Bera), brązowe — w kategorii 67 kg Bartosz Burski TS Nida Nidzica (trener Marek Nachtygal) oraz Marek Gugała CLKS Mazovia Ciechanów w kategorii +102 kg. Oliwia powtórzyła sukces z ubiegłego roku, kiedy to również została wicemistrzynią świata ale w kategorii 45 kg. W Leon zawodniczka z Radomska w każdym z bojów — rwanie, podrzut i dwubój — była druga, wszystkie uzyskane rezultaty są rekordami Polski. Brązowy medal Bartosza Burskiego był sporą niespodzianką, nasz zawodnik oprócz brązu w dwuboju, zdobył także brąz w podrzucie i pobił rekordy krajowe. Mateusz Gugała w zarówno w rwaniu jak i podrzucie zajął 4 miejsce, co w sumie dało brązowy medal.

W kategorii 64 kg startowała Martyna Dołęga WLKS Nowe Iganie (trenerka Monika Grzesiak-Bomba), która zajęła czwarte miejsce (wyprzedziły ją tylko zawodniczki spoza Europy) — do brązowego medalu zabrakło 5 kilogramów. W ubiegłym roku właśnie taki medal wywalczyła na MŚ.

W kategorii 89 kg startował Kacper Dziamski LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, który również zajął czwarte miejsce. Porwaniu był na szóstej pozycji, ale dobry podrzut sprawił, że poprawił się o dwa miejsca.

W kategorii 81 kg wysokie 6 miejsce wywalczył Dawid Majsy LKS Dobryszyce (trener Sebastian Ołubek) — nerwowo było w rwanie, kiedy to w trzecim podejściu zawodnik zaliczył 118 kg mając dwie nieudane próby na 117 kg.

W kategorii 96 kg startował Marcin Ziółkowski CLKS Mazovia Ciechanów, który zajął 6 miejsce.

W kategorii 61 kg Hubert Pietrzak TS Nida Nidzica, zajmujący 5 miejsce po rwanie, niestety nie ukończył podrzuty i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

10 miejsce w kategorii 59 kg zajęła Zuzanny Ślipek GKS Zamek Gołańcz (trener Szymon Rotnicki), która w każdym z bojów zaliczyła po jednym podejściu. Może wydawać się, że to odległe miejsce, ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Zuzanna w dwuboju znalazła się w klasyfikacji z drugim wynikiem z Europy —   to jej „10” już nie wygląda źle.