Skip to main content

35 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym U20!

W dniach 21-22 kwietnia w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym U20. Startowało 140 zawodników z 55 klubów (w tym 44 kluby naszego Zrzeszenia) reprezentujących 15 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia wywalczyli łącznie 35 medali — 7 złotych, 9 srebrnych i 19 brązowych — na 40 możliwych do zdobycia. Klasyfikację klubową wygrał LKS Łódzka Akademia Zapasów przed WLKS Nowe Iganie i KS Lotnik Wrocław, wojewódzką mazowieckie przed łódzkim i dolnośląskim. W mistrzostwach stoczono 230 walk, najwięcej zawodników startowało w wagach: do 65 kg — 19, do 70 kg — 18 i do 79 kg — 17. Gospodarzem mistrzostw i współorganizatorem był nasz klub LKS Łódzka Akademia Zapasów.

Mistrzowie Polski z klubów Zrzeszenia LZS — 57 kg Rafał Szewc KS Lotnik Wrocław, 61 kg Volodymyr Kornilov KS Bloczek Team Pelplin, 74 kg Marcin Stanek LKS Orzeł Namysłów, 86 kg Filip Błaszczyk LKS Łódzka Akademia Zapasów, 92 kg Kacper Śledź UKS Technik Świdwin, 97 kg Taron Shahyinyan LKS Łódzka Akademia Zapasów, 125 kg Ksawery Kamiński LKS Łódzka Akademia Zapasów.

Wicemistrzowie Polski z klubów Zrzeszenia LZS — 57 kg Hubert Krzyżański LKS Ceramik Krotoszyn, 61 kg Wojciech Urban WLKS Nowe Iganie, 65 kg Dominik Jagusz ZKS Koszalin, 70 kg Fabian Niedźwiedzki LKS Mazowsze Teresin, 74 kg Kamil Barłowski ZKS Stal Rzeszów, 86 kg Adam Fietz KS Sobieski Poznań, 94 kg Wiktor Hasa ZKS Koszalin, 97 kg Michał Dubowski WLKS Nowe Iganie, 125 kg Mateusz Pudłowski WLKS Nowe Iganie.

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski z klubów Zrzeszenia LZS — 57 kg Andrzej Górecki GLUKS Invictus Sicienko i Kacper Berejowski ZTS Sokół Lublin, 61 kg Roni Wójcik LUKS Suples Kraśnik i Oskar Kulczycki KS Lotnik Wrocław, 65 kg Arbi Magomedov KS Wschód Białystok i Kacper Koczergo UKS Olimp Kostrzyn, 70 kg Kacper Łukasik JLKS Olimp Janów Lubelski i Wiktor Kudyba ZKS Stal Rzeszów, 74 kg Maciej Szmyd GLKS Orzeł Karolewo i Igor Krawczyński WLKS Nowe Iganie, 79 kg Mikołaj Adamczewski LKS Ceramik Krotoszyn, 86 kg Filip Szucki MLUKS Karlino, 92 kg Bartosz Skłodowski WLKS Nowe Iganie i Marcin Choroszucha UAKS Podlasie Białystok, 97 kg Jakub Obłękowski RCSZ Olimpijczyk Radom i Jan Miszczak KS Lotnik Wrocław, 125 kg Bartłomiej Figura RCSZ Olimpijczyk Radom i Hubert Gajewski LUKS Suples Kraśnik.

Fot. radiolodz.pl