Skip to main content

37 medali naszych zawodniczek na Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet U20!

W dniach 15-16 kwietnia w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w kategorii juniorka (U20). Startowało 77 zawodniczek z 38 klubów (w tym z 32 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 12 województw. Zapaśniczki z naszych klubów zdobyły 37 medali — 10 złotych, 9 srebrnych i 18 brązowych — na 40 możliwych do zdobycia! Klasyfikację drużynową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed MULKS Junior Dzierżoniów i AKS Białogard, wojewódzką lubelskie przed dolnośląskim i śląskim. Współorganizatorem mistrzostw był nasz klub ZTS Sokół Lublin.

Mistrzynie Polski: 50 kg Julia Michniewicz LKS Dąb Brzeźnica, 53 kg Nikola Wiśniewska AKS Białogard, 55 kg Kamila Kasprów LKS Dąb Brzeźnica, 57 kg Patrycja Strzelczyk KS Bloczek Team Pelplin, 59 kg Aleksandra Witoś LKS Orzeł Namysłów, 62 kg Olha Padoshyk MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg Alicja Nowosad MKS Cement Gryf Chełm, 68 kg Karolina Jaworska ULKS Bizon Milicz, 72 kg Patrycja Cuber ZKS Slavia Ruda Śląska, 76 kg Daniela Thakuch MKS Cement Gryf Chełm.

Wicemistrzynie Polski: 50 kg Daria Jaczyńska GKS Piast Wola, 53 kg Justyna Komza ULKS 28 Włyń, 55 kg Michalina Ignaszak ULKS Tęcza Środa Wlkp., 57 kg Julia Nowica AKS Białogard, 59 kg Oliwia Dąbrowska AKS Białogard, 62 kg Wiktoria Kamela MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg Karolina Domaszuk LUKS Amator Juchnowiec, 68 kg Klaudia Merchel GKS Cartusia Kartuzy, 72 kg Oliwia Glegolska Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom.

Brązowe medalistki MP: 50 kg Joanna Samsonowicz WLKS Nowe Iganie i Wiktoria Jaroniek AKS Piotrków Tryb., 53 kg Wiktoria Płaczkowska ULKS Guliwer Kielce i Maria Szkudlarek MLUKS Karlino, 55 kg Monika Dadas MKS Cement Gryf Chełm i Alicja Przekota MKS Czarni Połaniec, 57 kg Jagoda Nobis UKS Iron Bulls Bielawa, 59 kg Natalia Przeździk Industria LKS Znicz Chęciny i Nikola Skórska MKS Cement Gryf Chełm, 62 kg Natalia Bednarska Stowarzyszenie Centrum SiR Staszów, 65 kg Marika Trela GLUKS Invictus Sicienko i Regina Watras ZTS Sokół Lublin, 68 kg Karina Dolna AKS Piotrków Trybunalski i Daria Komorowska KS Sobieski Poznań, 72 kg Weronika Smaczyńska MULKS Junior Dzierżoniów i Joanna Kobylińska WLKS Nowe Iganie, 76 kg Urszula Piotrowska GKS Armaty Stoczek Łukowski i Magdalena Smołka ZKS Slavia Ruda Śląska.

Fot. Piotr Michalski (radio.lublin.pl)