Skip to main content

23 medale zdobyli kolarze z naszych klubów na Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich juniorów i młodzieżowców

8 października na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich juniorów i młodzieżowców. Na starcie pojawili się juniorzy i juniorki oraz orlicy. Nie zgłosiła się żadna orliczka. Rywalizowano w scratchu, wyścigu eliminacyjnych i punktowym. Zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 23 medale na 27 możliwych — 7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych.

Scratch juniorka. Mistrzynią Polski została Weronika Wąsaty KK Lark Ziemia Darłowska, wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Zofia Jakubowska, brązowy medal zdobyła Maria Klamut KS Społem Suus Łódź. Stratch junior. Mistrzem kraju został Igor Kierejewski KLTC Konin, wicemistrzem Wiktor Kurek ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal wywalczył Antoni Sokół PTC DSV Pabianice. Scratch orlik. Wicemistrzem Polski został Piotr Maślak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, przegrał tylko z Dominikiem Ratajczakiem Lubelskie Perła Polski/ SMS Żyrardów.

Wyścig eliminacyjny juniorka. W tym wyścigu ponownie najlepsza była Weronika Wąsaty KK Lark Ziemia Darłowska, drugie miejsce zajęła Oliwia Kępczyńska ALKS Stal-Big Star Huge Grudziądz, trzecie srebrna medalista ze scratcha Zofia Jakubowska. Wyścig eliminacyjny junior. Mistrzem został Igor Włodarczyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzem Dawid Łątkowski UKS Copernicus Toruń, brązowy medal wywalczył Wiktor Gałdyn KTK Kalisz. Wyścig eliminacyjny orlik. Wicemistrzem kraju został Julian Kot z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, brązowy medal zdobył jego kolega klubowy Piotr Maślak. Swój drugi złoty medal zdobył Dominik Ratajczak.

Wyścig punktowy juniorka. Na podium stanęły trzy zawodniczki, które już w poprzednich wyścigach zdobywały medale. Złoty zdobyła Zofia Jakubowska, srebrny Maria Klamut, brązowy Weronika Wąsaty. Wyścig punktowy junior. Mistrzem został Wiktor Kurek ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzem Szymon Wiśniewski UKS Copernicus Toruń, brązowy medal zdobył Jan Gadera KTK Kalisz. Wyścig punktowy orlik. Mistrzem kraju został Julian Kot z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, brązowy medal zdobył jego kolega klubowy Piotr Maślak. Rozdzielił ich Maksymilian Radosz HRE Mazowsze Serce Polski.