Skip to main content

37 medali zdobyły zawodniczki z naszych klubów na XII Mistrzostwa Polski Młodziczek U-14

W dniach 10-11 listopada w Pelplinie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodziczek U-14. Startowało 156 zawodniczek z 55 klubów reprezentujących 14 województw. Stoczono 259 walk. Zapaśniczki z klubów Zrzeszenia LZS wywalczyły łącznie 37 medali — 10 złotych, 9 srebrnych i 18 brązowych, co daje ponad 80% wszystkich możliwych do zdobycia. Klasyfikację klubową wygrała ZKS Slavia Ruda Śląska przed Industria LKS Znicz Chęciny i KS Husaria Fight Team Kozielice, wojewódzką zachodniopomorskie przed dolnośląskim i wielkopolskim.

Medalistki MP z klubów Zrzeszenia LZS

kat. 33 kg startowało 8 zawodniczek, wszystkie medale wywalczyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia — złoty Marharyta Koshevtsova LKS Orzeł Namysłów, srebrny Natalia Labuda GKS Cartusia Kartuzy, brązowe Agata Chyłek ZKS Slavia Ruda Śląska i Nikola Przybył Husaria Fight Team Kozielice. W kat. 36 kg startowało 9 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Tola Rudnik ZKS Miastko, srebrny medal zdobyła Kornelia Zapała MULKS Junior Dzierżoniów, brązowy Anastazja Rutkowska UKS Zapasy Plewiska. W kat. 39 kg startowało 10 zawodniczek. Złoty medal wywalczyła Maja Pawlikowska LKS Feniks Pesta Stargard, brązowe Maja Górecka Husaria Fight Team Kozielice i Alicja Krawczyk LUKS Stróża. W kat. 42 kg startowało 19 zawodniczek, całe podium zapełniły zawodniczki z klubów Zrzeszenia — złoty medal zdobyła Zuzanna Ptak ZKS Slavia Ruda Śląska, srebrny Lena Zbilska LKS Suples Lniano, brązowe Julia Palka ZKS Slavia Ruda Śląska i Karolina Gwóźdź MLUKS Karlino. W kat. 46 kg starowało 25 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Ewelina Gwóźdź MLUKS Karlino, brązowy medal zdobyła Amelia Laskowska Husaria Fight Team Kozielice. W kat. 50 kg startowało 26 zawodniczek — wicemistrzynią Polski została Ksenia Stemska KS Victoria Osielsko, brązowe medale wywalczyły Patrycja Bukowska Industria LKS Znicz Chęciny i Aleksandra Ostrowska LKS Dąb Brzeźnica. W kat. 54 kg startowało 16 zawodniczek, całe podium dla zawodniczek z naszych klubów — mistrzynią Polski została Julia Olek KS Hardzi Jaroszowiec, wicemistrzynią Anastazja Kabzińska Husaria Fight Team Kozielice, brązowe medale zdobyły Zuzanna Wołowicz LZKS Heros Boguszów Gorce i Emilia Reich KS Sobieski Poznań. W kat. 58 kg startowało 14 zawodniczek, ponownie wszystkie medale dla zawodniczek z klubów Zrzeszenia — złoty Mirosława Diachyna LKS Feniks Pesta Stargard, srebrny Maja Jagusz ZKS Koszalin, brązowe Magdalena Piaskowska LZKS Heros Boguszów Gorce i Ewelina Grela LKS Łódzka Akademia Zapasów. W kat. 62 kg startowało 14 zawodniczek i znowu całe podium dla naszych zapaśniczek — na pierwszym stopniu Karolina Loianich LKS Orzeł Namysłów, na drugim Zofia Szymańska KS Sobieski Poznań, na trzecim Zofia Bargieł KS Victoria Osielsko i Julia Lichocka WLKS Nowe Iganie. W kat. 66 kg startowało 6 zawodniczek, mistrzynią Polski została Gabriela Stokowiec Industria LKS Znicz Chęciny, wicemistrzynią Maja Radelczuk MKS Cement-Gryf Chełm, brązowy medal wywalczyła Katarzyna Kabała Industria LKS Znicz Chęciny. W ostatniej kategorii 70 kg startowało 9 zawodniczek — złoty medal wywalczyła Anna Polańska LKS Ceramik Krotoszyn, srebrny Emilia Wyka MULKS Junior Dzierżoniów, brązowy Lena Statkiewicz UKS Iron Bulls Bielawa.