28 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie

W dniach 16-17 marca w Piasecznie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców. W rywalizacji wzięło udział 133 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS wywalczyli łącznie 28 medali — 10 złotych, 5 srebrnych i 13 brązowych.

Wśród młodzieżowców halowym mistrzem Polski został Mateusz Mędrzak z LKS Łucznik Żywiec, który w pojedynku finałowym 6:5 pokonał Maksymiliana Osucha — OŚ AZS Poznań. Pojedynek rozstrzygnęła jedna strzała barażowa (10:9). Brązowe medale zdobyli ich koledzy klubowi Konrad Kupczak z Łucznika i Seweryn Janus z OŚ AZS Poznań. W tej samej kategorii wiekowej wśród kobiet mistrzynią została Maria Małolepsza z LKS Mazowsze Teresin, która w finale pokonała  6:2 Klaudię Płazę z LKS Łucznik Żywiec. Brązowe medale zdobyły: Dominika Nowak z KS Społem Łódź i  Kinga Tomaszewicz z OŚ AZS Poznań.

Halowym mistrzem Polski juniorów został Karol Rokita z KS Stella Kielce, który w finale pokonał 7:1 Karola Bartoszka z KS Drukarz Warszawa. Brązowe medale zdobyli Maciej Mrozik z KS Stella Kielce i Igor Pepel UKS Jedynka Kórnik. Wśród juniorek złoty medal zdobyła Alicja Zygmunciak z LKS Mazowsze Teresin, która w pojedynku finałowym pokonała 6:2 Gabrielę Pośpiech z OŚ AZS Poznań. Brązowe medale zdobyły Daria Jaworska z LKS Łucznik Żywiec i Weronika Stoma z KŁ Mewa Kołobrzeg.

Złoty medal w strzelaniu zespołowym w kategorii młodzieżowców zdobyła drużyna LKS Łucznik Żywiec, a brązowy LKS Mazowsze Teresin, wśród kobiet w tej kategorii wiekowej najlepsze okazały się zawodniczki UKS Talent Wrocław, srebrny medal wywalczyły zawodniczki LKS Mazowsze Teresin a brązowe LKS Łucznik Żywiec i UKS Tramp Jarosław. Wśród juniorów najlepszy okazał się zespół KS Stella Kielce, brązowy medal wywalczyli juniorzy LKS Łucznik Żywiec. Wśród juniorek złoty medal zdobyły łuczniczki LKS Mazowsze Teresin, srebrny LKS Łucznik Żywiec, a brązowy UKS Tramp Jarosław.

W młodzieżowych mikstach złoty medal wywalczyli Klaudia Płaza i Mateusz Mędrzak z LKS Łucznik Żywiec, srebrny Aleksandra Rutkowska i Krystian Kryszkiewicz z LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal ich koledzy klubowi Maria Małolepsza i Michał Winnicki. W juniorskich mikstach mistrzami zostali Miła Starodub i Karol Rokita z KS Stella Kielce, wicemistrzami Zuzanna Kleszcz i Heorhii Onikiienko z LKS Łucznik Żywiec, brązowe medale zdobyli ich koledzy klubowi Amelia Knopek i Jakub Bąk oraz Anna Kołodziejczyk i Stanisław Sypion z MLKS Czarna Strzała Bytom.

Na zdjęciu halowy mistrz Polski młodzieżowców Mateusz Mędrzak z LKS Łucznik Żywiec