Skip to main content

11 medali naszych zawodników w 87. Mistrzostwach Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym

W dniach 7-9 czerwca w Bydgoszczy odbyły się 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. Nie jest to może jeden z najpopularniejszych sportów w naszym Zrzeszeniu, ale i tu mamy swoich przedstawicieli na najwyższym poziomie. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia wywalczyli w Bydgoszczy 11 medali — 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Brązowy medal w K1 na 1000 wśród kobiet wywalczyła Zuzanna Błażejczak z KST Włókniarz Chełmża, srebrny medal zdobyła w K1 na 5000 m. Złoty medal w K1 na 1000 m zdobył Rafał Rosolski z UKS Dojlidy Białystok Canoe & Kajak Team, drugi złoty medal wywalczył w wyścigu K1 na 5000 m. Brązowy medal w K1 na 500 m wywalczył Wiktor Leszczyński z MKS Czechowice-Dziedzice. Brązowy medal w K2 na 1000 m wywalczyła dwójka z UMKS Zryw Wolsztyn — Damian Liskowiak i Mateusz Nieborak. Złoty medal w K2 na 500 m zdobyli zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice — Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz, brązowy medal w tej konkurencji wywalczyli Kacper Jastrząb i Mikołaj Kazimierczak z UMKS Zryw Wolsztyn. W K4 na 1000 m także dwa medale dla przedstawicieli naszych klubów — srebro MKS Czechowice-Dziedzice: Dawid Byrdek, Jan Paszek, Valerii Vichev i Dominik Starowicz, brąz dla UMKS Zryw Wolsztyn: Damian Liskowiak, Mateusz Nieborak, Kacper Jastrząb i Mikołaj Kazimierczak. W nieco zmienionym składzie zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice zdobyli też srebrny medal w K4 na 500 m — Dawid Byrdek, Dominik Starowicz, Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz.

Skip to content