
W dniach 12-14 czerwca na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS U18, U20 i U23 w lekkoatletyce. Organizatorem zawodów było KZ LZS, bezpośrednim organizatorem KS Agros Zamość, partnerami: Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Urząd Miasta w Zamościu, OSiR Zamość. Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uroczystości otwarcia mistrzostw dokonali Rafał Zwolak, prezydent Miasta Zamość, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS Krzysztof Piasek (również wiceprezes Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS) oraz Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość oraz wiceprezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Lublinie, gospodarz zawodów. Medalistów dekorowali i kibicowali zawodnikom również Józef Poterucha, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS (prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Lublinie) oraz Jan Zalewski, wieloletni były prezes KS Podlasie Białystok i Podlaskiego Zrzeszenia LZS, trener lekkoatletyki. Z zawodów na żywo była prowadzona transmisja na kanale YouTube KP Sport.
Na frekwencję w mistrzostwach „królowej sportu” nigdy nie narzekaliśmy, zawsze dopisywała tak było i tym razem – w niektórych konkurencjach startowało niekiedy ponad 30 zawodników. Młodzi sportowcy walczyli nie tylko o medale, ale również o minima kwalifikacyjne, rekordy życiowe i potwierdzenie swojej wysokiej formy przed kolejnymi startami. Niestety w części ich plany pokrzyżowała pogoda – padało, a momentami lało, wiał wiatr i było chłodno. W takich warunkach trudno o dobre wyniki, ale mimo tych niesprzyjających okoliczności pobito kilkadziesiąt rekordów życiowych. Dla wielu zawodników i zawodniczek w kategorii U18 mistrzostwa KZ LZS były też okazją do zapoznania się ze stadionem OSiR, który już w niedługo – 2-4 lipca – będzie areną zmagań PZLA Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej, rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubelskie 2026.

Medale na mistrzostwach zdobyli zawodnicy z 79 klubów na ponad 100 startujących. Klasyfikację medalową wygrał AML Słupsk, zdobywając 24 medale – 11 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych, drugie miejsce zajął KS Podlasie Białystok – 16 medali ( 9 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych), trzecie RLTL GGG Radom – 19 medali (6-7-6), czwarte LKS Vectra Włocławek – 9 medali (5-3-1), piąte UKS Achilles Leszno – 7 medali (5-1-1), szóste ALKS AJP Gorzów Wlkp. – 9 medali (4-3-2). W klasyfikacji punktowej pierwszych sześć klubów to: AML Słupsk, RLTL GGG Radom, KS Podlasie Białystok, KS Stal LA ostrów Wlkp., KS Agros Zamość i LKS Vectra Włocławek. Klasyfikację województw wygrało wielkopolskie, przed mazowieckim, pomorskim, dolnośląskim, lubuskim i podlaskim.
Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za wspaniałą sportową postawę i walkę o każdy metr i sekundę. Ale zawsze są ci, którzy wyróżniają się bardziej od innych. Na szczególne wyróżnienie więc zasługuje Krzysztof Rybnik z KS Podlasie Białystok, który skacząc 15.79 w trójskoku wypełnił minimum na mistrzostwa świata U20 w Oregonie. Do najlepszych wyników uzyskanych w niesprzyjających warunkach panujących w Zamościu należy zaliczyć: w kategorii U18 – 11.96 Mai Gondek (AML Słupsk) na 100 m, 13.64 Eryka Trojnara (UKS Tempo 5 Przemyśl) na 110 ppł, ponad 18-metrowe pchnięcia kulą Łukasza Bukały (MLKS Polonia Środa Wlkp) 18.52 i Bruna Rzepy (LKS Górnik Wałbrzych) 18.23 oraz oczywiście wyniki w pchnięciu kulą 17.16 i rzucie dyskiem 43.00Kingi Jackowskiej (MKL Jurand Szczytno); w kategorii U20 wynik 47.65 Michała Kiernożyckiego (MLKS Agros Żary) w biegu na 400 m i 74.84 Jana Delewskiego (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) w rzucie młotem; w kategorii U23 – 21.63 Marka Zakrzewskiego z AML Słupsk (choć to daleko od jego najlepszych wyników, ale długo leczył kontuzję), 3:45.44 Jakuba Abramczyka (RLTL GGG Radom) w biegu na 1500 m (PB), 17.03 w pchnięciu kulą Zuzanny Maślanej (KS Podlasie Białystok), 62.85 m Anety Orzechowskiej (LKS Vectra Włocławek) w rzucie młotem (PB).

Gratulacje należą się też zawodnikom i zawodniczkom, którzy wywalczyli w mistrzostwach po dwa złote medale – jak wiadomo start w dwóch konkurencjach jest trudny, ale oni dali radę i nierzadko uzyskali wyniki lepsze niż dotychczasowe, co pozwoliło im awansować na krajowej liście TOP 10. Oto podwójnie „złoci”. W kategorii U23 kobiet Zofia Teofilowska z UKS Achilles Leszno wygrała bieg na 1500 i 3000 m – czas uzyskany w tym drugim biegu pozwolił jej awansować na 5 miejsce TOP 10, Dominika Duraj z LKS Ziemi Puckiej Puck wygrała bieg na 400 m i 400 ppł. W kategorii U20 Dominika Górska z KS Podlasie Białystok bez problemu wygrała pchnięcie kulą i rzut dyskiem – nic dziwnego w TOP 10 zajmuje odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, zaś Wanessa Michaluk z MKS Bolesłavia Bolesławiec wygrała bieg na 100 m i na 100 m ppł – w tym ostatnim się specjalizuje i w TOP 10 zajmuje trzecie miejsce, wśród mężczyzn Bartłomiej Kulpiński z UKS Tempo 5 Przemyśl wygrał bieg na 100 i 200 m. W kategorii U18 formą zaimponowała Kinga Jackowska z MKL Jurand Szczytno, która wygrała pchnięcie kulą i rzut dyskiem – od początku sezonu jest liderką TOP 10 w obu konkurencjach, Magdalena Świerczyńska z LLKS Pomorze Stargard zdobyła złote medale w skoku w dal (druga w TOP 10) i trójskoku (pierwsza w TOP 10), z kolei Natalia Pomonicka z MKS Osa Zgorzelec wygrała biegi na 800 i 1500 metrów – woli biegać na 1500 i w TOP 10 zajmuje drugie miejsce, dzięki dobremu czasowi jaki uzyskała na 800 m w Zamościu wskoczyła na siódme miejsce w TOP 10, biegi na 100 i 200 m wygrał Bartosz Pytlik z AML Słupsk.
I jeszcze dwa wyróżnienia – w rzucie młotem mistrzem Zrzeszenia U18 został Franciszek Mes MKS Zduńska Wola, bijąc rekord życiowy wynikiem lepszym niż minimum na ME i plasując się na pierwszym miejscu w krajowym TOP 10, w rzucie oszczepem U18 całe podium, co się rzadko zdarza zajęli zawodnicy z jednego klubu AML Słupsk – mistrzem został Jakub Bucewka, drugi na listach krajowych, wicemistrzem Piotr Potyński – trzeci w TOP 10, brązowy medal zdobył Hubert Rutkowski, szósty na liście krajowej.

Medalistki mistrzostw U23
Bieg 100 m zdecydowanie wygrała Julia Adamczyk z RLTL GGG Radom, srebrny medal zdobyła Anna Bibik KS Agros Zamość, brązowy Aleksandra Nowak KSLZS Kruszwica. W biegu na 200 m najlepsza była Liwia Włoszczyk KS Agros Zamość, drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Anna Bibik, trzecie Patrycja Wróbel KS Polonia Pasłęk. W biegu na 400 m złoty medal zdobyła Dominika Duraj z LKS Ziemi Puckiej Puck, srebrny Justyna Kowalska UKS Herkules Sulejówek, brązowy Konstancja Jurek SL GKS Olsza Olszyna. Bieg na 800 m wygrała Amelia Pawelus LKS Omega Kleszczów przed Anastasiją Kolchiną AML Słupsk. W biegu na 1500 m mistrzynią została Zofia Teofilowska z UKS Achilles Leszno, wicemistrzynią Monika Ogórek MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, brązowy medal zdobyła mistrzyni na 800 m Amelia Pawelus LKS Omega Kleszczów. W biegu na 3000 metrów ponownie na pierwszym stopniu podium stanęła Zofia Teofilowska z UKS Achilles Leszno, na drugim Monika Ogórek MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, a na trzecim srebrna medalistka 800 m Anastasiia Kolchina AML Słupsk.
W biegu na 100 m ppł mistrzynią została Nikola Brożyna RLTL GGG Radom, wicemistrzynią Liwia Włoszczyk KS Agros Zamość, brązowy medal wywalczyła Konstancja Jurek SL GKS Olsza Olszyna. Bieg na 400 m ppł wygrała Dominika Duraj LKS Ziemi Puckiej Puck przed Wiktorią Gadajską z RLTL GGG Radom i Justyną Kowalską UKS Herkules Sulejówek. Bieg na 3000 m przez przeszkody wygrała Karolina Guska KS Prefbet-Sonnarol Łomża, druga była Kinga Borowska SMKS Parasol Wrocław.
Sztafetę 4×100 m wygrał Agros Zamość, sztafetę 4×100 Mix RLTL GGG Radom, skok wzwyż wygrała Emilia Twardowska z KS Stal LA Ostrów Wlkp. W skoku w dal najlepsza była Gabriela Raczkowska KS Podlasie Białystok, druga była Wiktoria Knutowicz ALKS AJP Gorzów Wlkp., trzecia Kinga Mielewczyk LKS Ziemi Puckiej Puck. W trójskoku pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Knutowicz ALKS AJP Gorzów Wlkp., druga była Kinga Mielewczyk LKS Ziemi Puckiej Puck.
W pchnięciu kulą mistrzynią została Zuzanna Maślana z KS Podlasie Białystok, wicemistrzynią Julia Konder RLTL GGG Radom, brązowy medal zdobyła Joanna Marszelewska MKL Jurand Szczytno.
W rzucie dyskiem mistrzynią została Joanna Marszelewska MKL Jurand Szczytno, wicemistrzynią Marcelina Nowicka LUKS Orkan Września, brązowy medal zdobyła Alicja Gnyp LKS Górnik Wałbrzych. W rzucie młotem mistrzynią została Aneta Orzechowska z KS Vectra Włocławek, wicemistrzynią Aleksandra Szpond z MKS Osa Zgorzelec, brązowy medal wywalczyła Alicja Banaś z LKS Orkan Ostrzeszów. W rzucie oszczepem złoty medal zdobyła Małgorzata Miedziewska AML Słupsk, srebrny Magdalena Banasiewicz UKS Sokół Węgorzewo, brązowy Zuzanna Mierzejewska LKS Lubusz Słubice.

Medalistki mistrzostw U20
W biegu na 100 m najlepsza była Wanessa Michaluk MKS Bolesłavia Bolesławiec, drugie miejsce zajęła Marcelina Rozmys z MLKS Agros Żary, trzecie Maja Woźniak LKS Vectra Włocławek. W biegu na 200 m mistrzynią została brązowa medalistka 100 m Maja Woźniak LKS Vectra Włocławek, druga był Hanna Piątkowska MLKS Agros Żary, trzecia Kinga Iciaszek LKS Górnik Wałbrzych. W biegu na 100 m ppł swój drugi złoty medal zdobyła Wanessa Michaluk MKS Bolesłavia Bolesławiec, srebrny wywalczyła Patrycja Dragow AML Słupsk, trzecia była Zuzanna Hoc MULKS Juvenia Głuchołazy. Bieg na 400 m wygrała Alicja Zielińska UKS Herkules Sulejówek, druga była Antonina Czachorowska MUKS Park Zduńska Wola, trzecia Martyna Mucha AML Słupsk. W biegu na 400 m ppł mistrzynią została brązowa medalistka z 400 m Martyna Mucha AML Słupsk, wicemistrzynią Emilia Burmas MKS Bolesłavia Bolesławiec, brązowy medal zdobyła Zuzanna Kornacka KSLZS Kruszwica. W biegu na 800 m mistrzynią została Oksana Pestka AML Słupsk, wicemistrzynią Katarzyna Szuster MKS Hermes Gryfino, brązowy medal zdobyła Amelia Tyczyńska UKS Achilles Leszno. W biegu na 1500 m najlepsza była wicemistrzyni na 800 m Katarzyna Szuster MKS Hermes Gryfino, drugie miejsce zajęła Zuzanna Szymańska LKS Vectra Włocławek, trzecie Iga Walczak AML Słupsk. Z kolei w biegu na 3000 m mistrzynią została srebrna medalistka na 1500 m Zuzanna Szymańska LKS Vectra Włocławek, wicemistrzynią Wiktoria Kurka SMKS Parasol Wrocław, brązowy medal zdobyła jej koleżanka klubowa Anna Karnaś. Bieg na 3000 m przez przeszkody wygrała Magdalena Gumulska z Kraków Athletics Team, druga była Weronika Sajdok LKS Pszczyna, trzecia Zofia Dróżdż KLKS Juventa-Cerrad Starachowice.
W sztafecie 4×100 m złoty medal dla MLKS Agros Żary, srebrny KS Agros Zamość. W sztafecie 4×100 m Mix złoty medal dla zespołu KS Podlasie Białystok, srebrny Wielkopolska, brązowy MULKS Juvenia Głuchołazy. Sztafetę 4×400 m wygrała LKS Omega Kleszczów, drugie miejsce Kraków Athletics Team, trzecie KS Agros Zamość. W chodzie na 5000 m mistrzynią została Amanda Kowalska z ALKS AJP Gorzów Wlkp., wicemistrzynią Aleksandra Bartczak STS Pomerania Szczecinek, brązowy medal zdobyła Paulina Walczak UKS Przełaj Żerków. W skoku wzwyż najlepsza była Katarzyna Zalewska UKS Orkan Środa Wlkp., drugie miejsce zajęła Zuzanna Hoc MULKS Juvenia Głuchołazy, brązowa medalistka na 100 m ppł, trzecia była Hanna Kobacka UKS Błyskawica Domaniewice. Skok w dal wygrała Lena Kanicka KS Stal LA Ostrów Wlkp., srebrny medal zdobyła Zuzanna Kozan NKS Start Namysłów, brązowy Iga Horowska WMLKS Nadodrze Powodowo. Trójskok wygrała Jagoda Grześkowiak MKS Juvenia Puszczykowo, druga była Zofia Losy KS Stal LA Ostrów Wlkp., trzecia Roksana Kozłowska KS Agros Zamość.
W pchnięciu kulą złoty medal wywalczyła Dominik Górska KS Podlasie Białystok, srebrny Iga Wysoczańska z RLTL GGG Radom, brązowy jej koleżanka klubowa Maja Bielecka. W rzucie dyskiem swój drugi złoty medal zdobyła Dominik Górska KS Podlasie Białystok, srebrny Aleksandra Ciszewska MKS Bank BP Płońsk, brązowy po srebrnym w kuli Iga Wysoczańska z RLTL GGG Radom. W rzucie młotem złoty medal zdobyła Gabriela Skalska MUKS Park Zduńska Wola, srebrny Ksenia Zhabinska WMLKS Nadodrze Powodowo, brązowy Antonina Bujnarowska KS Podlasie Białystok. W rzucie oszczepem mistrzynią została Amelia Gibas LKS Brzezina Osiek, wicemistrzynią Antonina Piechota RLTL GGG Radom, brązowy medal wywalczyła Wiktoria Wójcik AML Słupsk.

Medalistki mistrzostw U18
W biegu na 100 m mistrzynią została Maja Gondek z AML Słupsk, broniąc tytułu z ubiegłego roku, wicemistrzynią Sandra Ulikowska LUKS Hańcza Suwałki, brązowy medal zdobyła Iga Gębarowska z ALKS AJP Gorzów Wlkp. Bieg na 200 m wygrała wicemistrzyni na 100 m Sandra Ulikowska LUKS Hańcza Suwałki (w ubiegłym roku była druga), druga była Aleksandra Kondratowicz KS Stal LA Ostrów Wlkp., trzecia Nina Baturo z GKS Olimpia Grudziądz. Bieg na 400 m wygrała Julia Hermanowska KS Podlasie Białystok, druga była Zuzanna Smolińska LKS Lubusz Słubice, trzecia Aleksandra Andraszak KS Stal LA Ostrów Wlkp. Bieg na 100 m ppł wygrała wicemistrzyni w biegu na 200 m Aleksandra Kondratowicz KS Stal LA Ostrów Wlkp., drugie miejsce zajęła Vanessa Gawryło MKS Osa Zgorzelec, trzecie Oliwia Antczak UKS Przełaj Żerków. W biegu na 400 m ppł mistrzynią została Kinga Wąs LKS Górnik Wałbrzych, wicemistrzynią Natalia Kowalska MULKS Juvenia Głuchołazy, brązowy medal zdobyła Vanessa Gawryło MKS Osa Zgorzelec. W biegu na 800 m mistrzynią została Natalia Pomonicka MKS Osa Zgorzelec, wicemistrzynią Viktoria Paradukha MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka, brązowy medal zdobyła Olga Szczepańska z KS Zamek Kurzętnik. W biegu na 1500 m swój drugi złoty medal wywalczyła mistrzyni na 800 m Natalia Pomonicka MKS Osa Zgorzelec, srebrny zdobyła Ada Bielińska LKS Atleta Gniezno, brązowy Alexandra Niemyjska MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. W biegu na 3000 m najlepsza była srebrna medalistka na 1500 m Ada Bielińska LKS Atleta Gniezno, drugie miejsce zajęła Emilia Ludwicka z LKS Maków Mazowiecki, trzecie Nadia Lebowiedzka MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. W biegu na 2000 m z przeszkodami złoty medal wywalczyła Barbara Wąsik LKS Brzezina Osiek, srebrny Renata Piechowska z ULKS Talex Borysew Borzytuchom (w ubiegłym roku brązowy medal na 3000 m), brązowy Zofia Olender STS Pomerania Szczecinek.
W sztafecie 4×100 m najlepsza była sztafeta LKS Górnik Wałbrzych, drugie miejsce zajęły sprinterki MKL Chełm, trzecie KS Stal LA Ostrów Wlkp. W sztafecie 4×100 Mix złoty medal zdobyła sztafeta MULKS Juvenia Głuchołazy, srebrny GKS Olimpia Grudziądz, brązowy MUKS Park Zduńska Wola. W sztafecie 4×400 m najlepszy był zespół MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka, drugie miejsce zajął UKS Herkules Sulejówek, trzecie STS Pomerania Szczecinek. W chodzie na 5000 m najlepsza była Julia Czajka MKS Hermes Gryfino (ubiegłoroczna wicemistrzyni), drugie miejsce zajęła Róża Kilmaszewska STS Pomerania Szczecinek, trzecie Sylwia Kaliciak MKS Hermes Gryfino (PB). Skok wzwyż wygrała Michalina Mówińska NKS Nowe Miasto Lubawskie, druga była Julia Jasielon z LUKS Hańcza Suwałki (mistrzyni z ubiegłego roku), trzecia Nel Korpas KS Stal LA Gorzów Wlkp. W trójskoku najlepsza była Magdalena Świerczyńska LLKS Pomorze Stargard, druga była mistrzyni w skoku wzwyż Michalina Mówińska NKS Nowe Miasto Lubawskie, trzecia Amelia Zielińska z UKS Orkan Środa Wlkp. W skoku w dal swój drugi złoty medal zdobyła Magdalena Świerczyńska LLKS Pomorze Stargard, druga była Aleksandra Belniak WLKS Nowe Iganie, trzecia Marta Tomanek LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle.
W rzucie młotem mistrzynią została Michalina Bródka UKS Achilles Leszno, wicemistrzynią Julita Edyk LLKS Pomorze Stargard, brązowy medal zdobyła Kornelia Kondycka MKS Osa Zgorzelec (ubiegłoroczna wicemistrzyni). W pchnięciu kulą klasą dla siebie była ubiegłoroczna mistrzyni Kinga Jackowska MKL Jurand Szczytno, która rzuciła 17.15 m, drugą na podium Julię Piotrowską z MLKS Nadwiślanin Chełmno o ponad 2.7 metra, trzecia była Oksana Oniszczuk z KS Podlasie Białystok. W rzucie dyskiem swój drugi złoty medal zdobyła podobnie jak w ubiegłym roku Kinga Jackowska MKL Jurand Szczytno, druga była Michalina Bródka UKS Achilles Leszno mistrzyni w rzucie młotem, trzecia Kornelia Kondycka MKS Osa Zgorzelec, brązowa medalistka w rzucie młotem. Rzut oszczepem wygrała Zuzanna Stachowiak WMLKS Nadodrze Powodowo, druga była Oliwia Zwolak z AML Słupsk, trzecia Marika Kasprowicz LKS Lubawa.

Medaliści mistrzostw U23
W biegu na 100 m mistrzem został Kacper Buczyński z MKS Bank BS Płoński, wicemistrzem Marek Zakrzewski AML Słupsk, brązowy medal zdobył Adrian Lepionka KS Agros Zamość. W biegu na 200 m złoty medal zdobył Marek Zakrzewski AML Słupsk, srebrny Adrian Lepionka KS Agros Zamość, brązowy Tomasz Serafin UKS Tiki Taka Kolbuszowa. Bieg na 400 m wygrał Tomasz Serafin UKS Tiki Taka Kolbuszowa, drugi był Kacper Kasprzyk AML Słupsk, trzeci Bartosz Wieczorek UKS Herkules Sulejówek. Bieg na 400 ppł wygrał Marek Arndt UKS Przełaj Żerków. W biegu na 800 m najlepszy okazał się Mateusz Ossoliński MKS Hermes Gryfino, drugie miejsce zajął Mikołaj Gancarz LKS Feniks Opoczno, trzecie Miłosz Mierzejewski RLTL GGG Radom. W biegu na 1500 m złoty medal dla Jakuba Abramczyka, srebrny dla Adama Bajorskiego, brązowy dla Miłosza Mierzejewskiego – wszyscy RLTL GGG Radom. Bieg na 3000 m wygrał Igor Szydłowski Kraków Athletics Team, drugi był Mikołaj Wojtczak UKS 12 Kalisz, trzeci Jakub Pigiel LKS Korab Olecko. Bieg na 3000 m z przeszkodami wygrał Wiktor Janduła RLTL GGG Radom. Sztafetę 4×100 m wygrała KS Stal LA Ostrów Wlkp. przed UKS Czapla Białe Błota. Sztafetę 4×400 m UKS Czapla Białe Błota.
Skok wzwyż wygrał Stanisław Ostrowski UKS Herkules Sulejówek, drugi był Mateusz Rebejko MKS Osa Zgorzelec, trzeci Nikodem Mańkowski KS Stal LA Ostrów Wlkp. Skok w dal wygrał Jakub Ptasiewicz MKS Bank BP Płońsk, drugie miejsce zajął Cezary Wilk LLKS Pomorze Stargard, trzecie Maciej Szewczyk MUKS Park Zduńska Wola. W trójskoku mistrzem został Cezary Wilk LLKS Pomorze Stargard, wicemistrzem Karol Kuzdra KS Agros Zamość, brązowy medal zdobył Maciej Szewczyk MUKS Park Zduńska Wola. W pchnięciu kulą mistrzem został Karol Kijewski RLTL GGG Radom, wicemistrzem Mateusz Helman LKS Ziemi Puckiej Puck, brązowy medal wywalczył Jakub Glinka LUKS Orkan Września. W rzucie dyskiem złoty medal zdobył Dylan Karczewski ULKS Uczniak Szprotawa, srebrny Jakub Glinka LUKS Orkan Września, brązowy Igor Krukowski MKL Jurnad Szczytno. W rzucie młotem złoty medal zdobył Wiktor Złotowski LKS Vectra Włocławek, srebrny Eryk Olszowy KS Wisła Puławy, brązowy Jerzy Mes MKS Zduńska Wola. W rzucie oszczepem mistrzem został Mateusz Żyliński LUKS Hańcza Suwałki, wicemistrzem Bartosz Majewski RLTL GGG Radom.

Medaliści mistrzostw U20
W biegu na 100 m mistrzem został Bartłomiej Kulpiński UKS Tempo 5 Przemyśl, wicemistrzem Kacper Słomski MLKS Nadwiślanin Chełmno, brązowy medal wywalczył Krystian Prus KS Podlasie Białystok. W biegu na 200 m swój drugi złoty medal wywalczył Bartłomiej Kulpiński UKS Tempo 5 Przemyśl, srebrny zdobył Oliwier Dondziło KS Podlasie Białystok, brązowy Nikodem Zimniak KS Stal LA Ostrów Wlkp. W biegu na 400 m najlepszy był Michał Kiernożycki MLKS Agros Żary, drugie miejsce zajął Oliwier Dondziło KS Podlasie Białystok, trzeci był Jakub Niemczyk AML Słupsk. Bieg na 800 m wygrał Bartosz Rzempołuch UKS Sprinter Słodków, drugi był Jan Jarmoszewicz MKS Żak Biała Podlaska, trzeci Jan Starczewski MLKS Nadwiślanin Chełmno. W biegu na 1500 m mistrzem został Szymon Trebun KS Podlasie Białystok, wicemistrzem Jan Starczewski MLKS Nadwiślanin Chełmno, brązowy medal wywalczył Jakub Paczoska GKS Cartusia Kartuzy. Bieg na 3000 m wygrał Bartosz Janas Kraków Athletics Team, drugi był Jakub Paczoska GKS Cartusia Kartuzy, trzeci Adrian Pigiel LKS Korab Olecko. W biegu na 110 ppł mistrzem został Adam Rydlewski MULKS Juvenia Głuchołazy, wicemistrzem Wojciech Sobolewski ALKS AJP Gorzów Wlkp., brązowy medal zdobył Kornel Sznajder MKS Piast Głogów. W biegu na 400 ppł złoty medal wywalczył Wiktor Nolbert LKS Orkan Ostrzeszów, srebrny Mikołaj Markowski GKS Start Długołęka, brązowy Mateusz Winiarski MULKS Juvenia Głuchołazy. W biegu na 3000 m z przeszkodami mistrzem został Kajetan Kosicki AML Słupsk, wicemistrzem Jakub Baczyński LKS Pszczyna, brązowy medal zdobył Kamil Chadzikonstandinu LKS Górnik Wałbrzych.
W sztafecie 4×100 m dwa medale – złoty i srebrny – zdobyli sprinterzy KS Stal LA Gorzów Wlkp., brązowy drużyna RLTL GGG Radom. W sztafecie 4×400 m złoty medal zdobył GKS Start Ostrołęka, srebrny STS Pomerania Szczecinek, brązowy KS Stal LA Gorzów Wlkp. Chód na 5000 m wygrał Mateusz Margiel MLKS Nadwiślanin Chełmno, drugi był Michał Wiktorski SMKS Parasol Wrocław. Skok wzwyż wygrał Filip Zieliński z AML Słupsk, drugie miejsce zajął Patryk Turno MLKS Nadwiślanin Chełmno, trzeci był Grzegorz Purzycki LKS Zarzewie Prudnik. W skoku w dal mistrzem został Stanisław Bartkowiak MKS Juvenia Puszczykowo, wicemistrzem Adam Rydlewski MULKS Juvenia Głuchołazy, brązowy medal wywalczył Emilian Mikuśkiewicz NKS Start Namysłów. W trójskoku złoty medal zdobył Krzysztof Rybnik KS Podlasie Białystok, srebrny Łukasz Rinke NKS Start Namysłów, brązowy Dawid Czapka KS Agros Zamość. W pchnięciu kulą mistrzem został Jan Delewski LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz, wicemistrzem Jakub Rodziak LUKS Orkan Września, brązowy medal wywalczył Radosław Sammler z WMLKS Nadodrze Powodowo. W rzucie dyskiem złoty medal zdobył Jakub Rodziak LUKS Orkan Września, srebrny Radosław Sammler, brązowy Artur Dobrzański ULKS Uczniak Szprotawa. W rzucie młotem swój drugi złoty medal wywalczył Jakub Rodziak LUKS Orkan Września, srebrny Bartłomiej Michalski LKS Vectra Włocławek, brązowy Mateusz Szykut KS Wisła Puławy. W rzucie oszczepem mistrzem został Aleksander Wojna KS Podlasie Białystok, wicemistrzem Bartosz Wilk WMLKS Nadodrze Powodowo, brązowy medal zdobył Mateusz Szykut KS Wisła Puławy.

Medaliści mistrzostw U18
Bieg na 100 m wygrał Bartosz Pytlik z AML Słupsk, drugi był Szymon Dołęga SKS Feniks Siedlce, trzeci Borys Rachuta KS Stal LA Ostrów Wlkp. W biegu na 200 m również najlepszy był Bartosz Pytlik z AML Słupsk, drugie miejsce zajął Adam Cieślakiewicz LKS Vectra Włocławek, trzecie Patryk Wilczyński LKS Górnik Wałbrzych. W biegu na 400 m mistrzem został Hubert Tarasiuk SKS Feniks Siedlce, wicemistrzem Patryk Kurcewicz UKS Jedyneczka Giżycko, brązowy medal zdobył Kordian Jadczak LKS Koluszki. Bieg na 800 m wygrał Marcel Maćkowski UKS Achilles Leszno (lider list krajowych), drugi był Paweł Jędrzejek MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, trzeci Karol Wasilewski MKS Hermes Gryfino. W biegu na 1500 m mistrzem został Marcel Maćkowski UKS Achilles Leszno, wicemistrzem Tomasz Aleksandrowicz MKS Unia Hrubieszów, brązowy medal zdobył Franciszek Szumieluk KS Podlasie Białystok. W biegu na 3000 m najlepszy był Piotr Gola LKS Orkan Ostrzeszów, drugie miejsce zajął Maksymilian Kwiatkowski LKS Korab Olecko, trzecie Filip Olejnik RLTL GGG Radom. Bieg na 110 ppł wygrał Eryk Trojnar UKS Tempo 5 Przemyśl, drugie miejsce zajął Filip Staniewicz ZLKL Zielona Góra, trzecie Kacper Musielewski LUKS Orkan Września. W biegu na 400 m ppł mistrzem został srebrny medalista na 110 ppł Filip Staniewicz ZLKL Zielona Góra, wicemistrzem Patryk Rauhut UKS Orkan Środa Wlkp., brązowy medal zdobył Jan Przybylski UKS Przełaj Żerków. Bieg na 2000 m przez przeszkody wygrał Ignacy Machciński z LKS Vectra Włocławek, drugi był Patryk Janduła RLTL GGG Radom, trzeci Szymon Sustowski LUKS Hańcza Suwałki.
Sztafetę 4×100 m wygrał SKS Feniks Siedlce, drugie miejsce zajął MLKS Agros Żary, trzecie KS Stal LA Ostrów Wlkp. Sztafetę 4×400 m wygrał KS Prefbet-Sonnarol Łomża przed GKS Start Długołęka i MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. W chodzie na 5000 m najlepszy był Jan Guzy UKS Herkules Sulejówek, drugi był Wojciech Gross MLKS Nadwiślanin Chełmno, trzeci Adam Aleksandrowicz MKS Bank BS Płońsk. Skok wzwyż wygrał Dawid Barański MKS Bolesłavia Bolesławiec, drugie miejsce zajął Marcel Kałużyński AML Słupsk, trzecie Kamil Nowiński KS Podlasie Białystok. W skoku w dal mistrzem został Aleksander Banach ALKS AJP Gorzów Wlkp., wicemistrzem Mateusz Lewandowski MLKS Agros Żary, brązowy medal zdobył Filip Kuśmierczyk PUKS Jedynka Łosice. W trójskoku najlepszy był Igor Hirt z LKS Ziemi Puckiej Puck, drugie miejsce zajął Dawid Barański MKS Bolesłavia Bolesławiec, brązowy medal wywalczył Aleksander Banach ALKS AJP Gorzów Wlkp.
W pchnięciu kulą mistrzem został Łukasz Bukała MLKS Polonia Środa Śląska, wicemistrzem Bruno Rzepa LKS Górnik Wałbrzych, brązowy medal zdobył Oskar Pawlak LUKS Orkan Września. W rzucie dyskiem najlepszy był Adam Borowicz z AML Słupsk, drugie miejsce zajął Oskar Pawlak LUKS Orkan Września, trzecie Dawid Kujawa LKS Lubusz Słubice. W rzucie młotem mistrzem został Franciszek Mes MKS Zduńska Wola, bijąc rekord życiowy wynikiem lepszym niż minimum na ME i plasując się na pierwszym miejscu w krajowym TOP 10, wicemistrzem Franciszek Flis z KS Wisła Puławy, brązowy medal zdobyła Maciej Stoszek z ZLKL Zielona Góra bijąc rekord życiowy. W rzucie oszczepem całe podium zajęli zawodnicy AML Słupsk – mistrzem został Jakub Bucewka, drugi na listach krajowych, wicemistrzem Piotr Potyński – trzeci w TOP 10, brązowy medal zdobył Hubert Rutkowski, szósty na liście krajowej.


Impreza dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki