Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS w biegach narciarskich – górą MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

W dniach 3-5 lutego w Dolinie Siwej w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS w biegach narciarskich. Rozegrano bieg na 3 km techniką klasyczną, bieg na 5 km techniką dowolną oraz sztafety 4×3 km. Bardzo dobrze spisali się gospodarze, MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub., którzy zdobyli w sumie 7 medali (5 złotych i 2 brązowe). W mistrzostwach uczestniczyło ponad 80 zawodników – młodzików i młodziczek. W sumie zawodnicy z naszych klubów zdobyli 8 medali. Mistrzostwom towarzyszyły Ogólnopolskie Zawody dla Dzieci w kategorii junior D i E. W tych zmaganiach zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 11 medali.
W biegu na 3 km techniką klasyczną młodziczek mistrzynią kraju została Magdalena Kuśmierz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.), brąz wywalczyła jej koleżanka klubowa Anna Berezecka. Magdalena Kuśmierz wygrała także bieg na 5 km techniką dowolną, wywalczyła także wraz z  Anną Berezecką, Kariną Probolą, Weroniką Nieścior brązowy medal w sztafecie 4×3 km. Multimedalistą został też je kolega klubowy Bartosz Cielniak, który zdobył trzy złote medale – na 3 km, 5 km i w sztafecie wspólnie z Dawidem Ciećko, Emilem Pieskaczem i Jakubem Ferencem. Brązowy medal w biegu na 5 km wywalczył zawodnik LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk Artur Bożek.
Wśród juniorów D (rocznik 2003-2004) medale zdobyli: złoty Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka w biegu na 2,5 km klasykiem i biegu na 2,5 stylem dowolnym, złoty na tych samych dystansach Hanna Popko UKS Hubal Białystok. Brąz w biegu techniką klasyczną zdobyła Małgorzata Szalbot WSS Wisła. Wśród juniorek E (rocznik 2005-2006) na 2 km srebro wywalczyła Laura Wantulok WSS Wisła, a brąz Weronika Juzeluk (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.), która na 2 km techniką dowolną wywalczyła złoto, srebro zdobyła Laura Wantulok.
W sztafecie juniorek D i E (4×2 km) złoto wywalczyły zawodniczki MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a srebro LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany.