Skip to main content

Zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Turnieju Gamesball w piłkę nożną „Warsaw Cup 2017” z finałem na Stadionie PGE Narodowym

Krajowe Zrzeszenie LZS jest jednym z patronów tego turnieju, obok PZPN i SZS. Gamesball to dwustronna gra stołowa piłki nożnej i hokeja. Zasady gry i taktyka gry w gamesball niemal w całości odzwierciedlają grę w piłkę nożną. Tym samym można poznawać i doskonalić umiejętności piłkarskie, tj. zasady gry, taktykę i grę zespołową. Jest przy tym wiele pozytywnych emocji i zabawy. Finał turnieju odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Piłkarskich „Świat piłki” w dniach 7-9 kwietnia 2017. Zapisy do turnieju trwają do 3 marca. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.gamesball.pl Ambasadorami turnieju są m.in.: Andrzej Strejlau – trener reprezentacji Polski w piłce nożnej 1989-1993, Władysław Kosiniak Kamysz – przewodniczący Rady Głównej KZ LZS, poseł na Sejm RP, Grzegorz Janik – prezes SZS, poseł na Sejm RP. Jednocześnie główny organizator turnieju Gamesball Sp. z o.o. poszukuje organizatorów turniejów lokalnych i wojewódzkich. Zainteresowani organizacją tych turniejów powinni zapoznać się z prezentacją zamieszczoną na końcu tego tekstu.
I Międzynarodowym Turnieju Gamesball w piłkę nożną „Warsaw Cup 2017 – ma charakter otwarty. Turniej rozgrywany jest wyłącznie w kategorii drużynowej. Każda drużyna składać się będzie z dwóch osób – warunek konieczny jedna z tych osób musi być pełnoletnia. Warunkiem udziału jest zapisanie drużyny przez osobę pełnoletnią na listę zgłoszeniową poprzez formularz internetowy.
W zależności od ilości zapisanych drużyn do turnieju przewiduje się 4 stopniowe eliminacje. Turnieje lokalne przeprowadzone zostaną w miejscowościach, w których zgłosi się najwięcej drużyn. Turnieje te rozegrane zostaną do 19 marca. Turnieje wojewódzkie odbywać się będą zwykle w miastach wojewódzkich. W turniejach wojewódzkich wezmą udział po 3 drużyny z każdego turnieju lokalnego. Turnieje te rozgrywane będą do 2 kwietnia.
Pierwszego dnia turnieju na Stadionie PGE Narodowy – 7 kwietnia 2017 – w turnieju o Puchar Polski wezmą udział zwycięzcy (po trzy drużyny) turniejów wojewódzkich. 8 kwietnia odbędzie się Turniej o Puchar Międzynarodowy, w którym rywalizować będą drużyny reprezentujące poszczególne kraje. 9 kwietnia w finale o Puchar Turnieju „Warsaw Cup 2017 – rywalizować będą 32 zwycięskie drużyny z poprzednich dwóch dni zmagań – po 16 z każdego turnieju. Serdecznie zapraszamy.