Skip to main content

Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie – kluby Zrzeszenia kontra SŁ Marymont Warszawa

W Kielnarowej odbyły się w dniach 18-19 lutego Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie seniorów.

Do tarczy celowało 70 mężczyzn i 50 kobiet, w tym osoby niepełnosprawne. Czołówka polskiego łucznictwa walczyła o medale w konkurencjach drużynowych i indywidualnej w kategorii łuków olimpijskich i bloczkowych. Do zdobycia było w łukach olimpijskich 20 medali – 5 z nich zdobyli zawodnicy SŁ Marymont Warszawa, pozostałe wywalczyli zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia – 3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych.
Mistrzynią Polski została, chyba niespodziewanie zawodniczka spoza kadry narodowej, Małgorzata Mickiewicz z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, która pokonała w finale 6:2 pokonała Annę Baran z KS Stella Kielce (srebrny medal). Najtrudniejszy pojedynek mistrzyni stoczyła w ćwierćfinale z zawodniczką ULKS Zryw Dobrcz Anną Tobolewską – wygrała dopiero w barażu. Brązowe medale wystrzelały Magdalena Śmiałkowska KS Społem Łódź i Gloria Juszczuk LKS Łucznik Żywiec.
W zawodach mężczyzn brązowy medal wywalczył Marek Szafran z KS Społem Łódź – pozostałe zdobyli zawodnicy  Marymontu Warszawa – złoto Kacper Sierakowski, srebro Sławomir Napłoszek i brąz Piotr Starzycki. Warto w tym miejscu zauważyć, że po raz pierwszy w 35-letniej historii halowych mistrzostw kraju zdarzyło się, że aż trzech zawodników z jednego klubu stanęło na podium.
Najlepszym zespołem kobiecym okazał się LKS Łucznik Żywiec (Natalia Leśniak, Wioletta Myszor, Sylwia Zyzańska i Joanna Rząsa), srebro wywalczyły zawodniczki KS Obuwnik Prudnik, a brąz KS Stella Kielce i drugi zespół LKS Łucznik Żywiec.
Najlepszym zespołem męskim – obyło się bez niespodzianki – został SŁ Marymont Warszawa, który w finale 6:0 pokonał drużynę UKS Talent Wrocław, brąz dla KS Stella Kielce i UKS Tramp Jarosław.

W mikście złoto dla KS Obuwnik Prudnik (Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin), brąz KS Społem Łódź (Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran) i UKS Talent Wrocław (Adrianna Trzebińska i Paweł Marzec).