Skip to main content

Paweł Juraszek z MKS Dziewiątka Dzierżoniów mistrzem Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym

Pływanie rzadko gości na naszych łamach, bo też w niewielu naszych klubach uprawia się ten sport. Ale teraz jest ku temu okazja, bo zawodnik naszego klubu MKS Dziewiątka Dzierżoniów Paweł Juraszek został mistrzem Polski na 50 m stylem dowolnym. Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu odbyły się w dniach 28 kwietnia — 2 maja w Lublinie. Na starcie zobaczyliśmy ścisłą czołówkę krajową, bo dla większości była to jedna z ostatnich szans, bądź też ostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Paweł Juraszek nie tylko zdobył złoty medal ale też wywalczył kwalifikację olimpijską i kwalifikację do Mistrzostw Europy. Jego trenerem jest Andrzej Wojtal. Paweł Wojtaszek jest srebrnym (2019) i brązowym (2017) medalistą w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym ME na krótkim basenie, olimpijczykiem z Rio de Janeiro. Jego największe osiągnięcia indywidualne to m.in. piąte miejsce na MŚ w 2017 roku i siódme w 2019 roku. Swój pierwszy tytuł mistrza Polski zdobył w 2016 roku, jest też rekordzistą Polski.

Na tym samym dystansie startowało jeszcze dwóch innych zawodników z naszych klubów — Przemysław Gawrysiak z LKS Omega Kleszczów był szósty, na 20 miejscu uplasował się Michał Mikołajczyk z KKS Włókniarz 1925 Kalisz.

W mistrzostwach startowały też dwie nasze pływaczki. 18-letnia Julia Maik z KKS Włókniarz 1925 Kalisz na 50 m stylem dowolnym była czwarta, na 100 metrów tym samym stylem 9, na 50 m stylem grzbietowym 8 i 6 na 50 m stylem motylkowym. Z kolei 15-letnia Gabriela Król z KS Wisła Puławy zajęła 11 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 14 na 200 m stylem zmiennym.

Fot. Facebook Paweł Juraszek