Gmina Jarczów i Powiat Tomaszów Lubelski wygrywają XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS

25 lipca w Tomaszowie Lubelskim odbyły się XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS orz VII Letnie Igrzyska Seniorów. Imprezę honorowym patronatem objął Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego. Organizatorem Igrzysk było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS przy współpracy Powiatu Tomaszowskiego i Miasta Tomaszowa Lubelskiego. Do udziału w Igrzyskach zgłosiły się 34 gminy z 12 lubelskich powiatów. Po rozegraniu 26 konkurencji w klasyfikacji gmin zwyciężyli reprezentanci Gminy Jarczów, drugie miejsce zajęła Gmina Rachanie, trzecie Gmina Łaszczów. Klasyfikację powiatów wygrał Tomaszów Lubelski przed Zamościem i Rykami. Jak zwykle było wiele emocji, wzruszeń i dobrej zabawy. Zawodnikom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

W piłce nożnej na podium stanęli piłkarze Gminy Sitno, Rachań i Łęcznej. Rywalizację piłkarek wygrały zawodniczki z Jabłonie przed Sitnem i Dęblinem. Najlepszymi siatkarkami okazały się zawodniczki z Milejowa, drugie miejsce zajęło Sitno, trzecie Świdnik. Wśród siatkarzy zwyciężyli reprezentanci Hrubieszowa przed Sosnowicą i Zamościem. W koszykówce 3×3 nie było mocnych na zawodników ze Świdnika, drugie miejsce dla Rachań, trzecie dla Sitna. W konkurencji kobiet wygrała Biała Podlaska przed Jarczowem i Trzydnikiem Dużym. W przeciąganiu liny kobiet pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z Jarczowa, drugie z Rachań, trzecie z Łaszczowa. Wśród mężczyzn triumfowali zawodnicy z Rachań, drugie miejsce zajął Adamów, trzecie Łaszczów. Czwórbój władz samorządowym wygrała reprezentacja Ryk przed Tomaszowem Lubelskim i Łęczną. W spacerze farmera najlepiej spisali się zawodnicy z Sitna, drugie miejsce zajęli reprezentanci Rachań, trzecie Telatyna.

Teraz najlepsi „indywidualiści”. W wyciskaniu odważnika mężczyźni walczyli z ciężarem 17,5 kg — w kategorii do 85 kg najlepszy okazał się Adam Kozyra z Adamowa, drugi był Karol Zawada z Sitna, na trzecim miejscu podium stanął Marcin Kowalczuk z Telatyna. Kategorię 85 kg wygrał Grzegorz Kozyra z Adamowa przed Fryderykiem Cielicą z Telatyna i Kamilem Cielochem z Dęblina. Wśród kobiet, które wyciskały odważnik o wadze 8 kg w kategorii do 70 kg zwyciężyła Agnieszka Jankowska z Sitna, drugie miejsce zajęła Aleksandra Czok z Łaszczowa, trzecie miejsce przypadło Annie Ostapińskiej z Sitna. W kategorii powyżej 70 kg najwięcej razy uniosła ciężarek Katarzyna Pietrzela ze Świdnika, druga była Beata Lewandowska z Telatyna, trzecia Sylwia Serba z Jarczowa.

Poza rywalizacją sportową impreza byłą również okazją do uczczenia 75 lat LZS oraz 400 lat nadania praw miejskich Tomaszowa Lubelskiego. Gospodarzami imprezy byli Józef Poterucha, przewodniczący WZ LZS w Lublinie, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski i Wojciech Żukowski Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Podczas igrzysk odbył się także konkurs wiedzy o historii Ludowych Zespołów Sportowych. Startowało w nim 57 osób. Najlepszy okazał się Jan Najs z Parczewa.