Skip to main content

47 medali zdobyli nasi zawodnicy na 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18

W dniach 28-30 lipca we Włocławku odbyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18, które były również Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Startowało kilkuset zawodników, reprezentujących rekordową ilość klubów — 259. Zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 47 medali — 15 złotych, 21 srebrnych i 11 brązowych. Medale zdobyli zawodnicy z 31 naszych klubów. W klasyfikacji medalowej na drugim miejscu znalazł się AML Słupsk, a na 8 KS Stal LA Ostrów Wlkp. Jeden z wartościowszych wyników uzyskała Zuzanna Maślana z MLKL Płock, która wynikiem 17.50 ustanowiła nowy rekord Polski U18 — wynik ten plasuje ją na drugim miejscu w tabelach światowych oraz pierwszym wśród Europejek.

Medaliści — kobiety U18

W biegu na 100 m srebrny medal bijąc rekord życiowy zdobyła Paulina Kubis WLKS Wrocław. W biegu na 200 m srebrny medal wywalczyła Martyna Sień KS Agros Zamość. W biegu na 1500 m mistrzynią Polski została Wiktoria Wróbel WLKS Nowe Iganie. W biegu na 3000 m wicemistrzynią kraju została Julia Szydłowska UKS Żaczek Połaniec. W biegu na 100 m ppł złoty medal wywalczyła Zuzanna Gozdera KS Wisła Puławy, a srebrny Anna Rugowska WLKS Wrocław. W biegu na 400 m ppł brązowy medal zdobyła Julia Chodkowska MKS Bank BS Płońsk. W biegu na 1500 m przez przeszkody mistrzynią Polski została Maja Peryt KLKS Juventa-Kobex Starachowice, a wicemistrzynią Alicja Barszcz LKS Vectra Włocławek. Brązowy medal w chodzie na 5000 m wywalczyła bijąc rekord życiowy Izabela Krzyżanowska STS Pomerania Szczecinek. W skoku wzwyż dwa medale dla naszych zawodniczek — srebrny Julia Pędziak LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, brązowy Emilia Twardowska KS Stal LA Gorzów Wlkp. W skoku w dal wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów — złoty Julia Adamczyk RLTL Optima Radom, srebrny Paulina Kubis WLKS Wrocław, brązowy Martyna Sterenga LKS Górnik Wałbrzych. W trójskoku wicemistrzynią kraju została Anna Rugowska WLKS Wrocław. W pchnięciu kulą mistrzynią Polski została Zuzanna Maślana z MLKL Płock, która wynikiem 17.50 ustanowiła nowy rekord Polski U18 — wynik ten plasuje ją na drugim miejscu w tabelach światowych oraz pierwszym wśród Europejek. Srebrny medal w tej konkurencji zdobyła Joanna Marszelewska NKS Nowe Miasto Lubawskie. W rzucie dyskiem złoty medal bijąc rekord życiowy zdobyła Karolina Grzeszczyk OLKA Energo Energetyka Ostrołęka. W rzucie młotem srebrny medal zdobyła Izabela Duda LKS Vectra Włocławek. Srebrny medal w 7-boju zdobyła Weronika Kadłubowicz UKS Orkan Środa Wlkp. W sztafecie 4×100 m mistrzyniami Polski zostały sprinterki KS Stal LA Ostrów Wlkp., srebrny medal wywalczyły zawodniczki WLKS Wrocław. W sztafecie 4×400 m srebrny medal zdobyły biegaczki WMLKS Pomorze Stargard.

Medaliści — mężczyźni U18

Mistrzem Polski w biegu na 100 m został bijąc rekord życiowy Marek Zakrzewski AML Słupsk, podopieczny Tomasza Czubaka, który w 2019 i 2020 był mistrzem Polski w kategorii U16, brązowym medalistą w tej konkurencji został Dawid Grząka KS Stal LA Gorzów Wlkp. W biegu na 200 m srebrny medal zdobył Cezary Łazowy WMLKS Nadodrze Powodowo. W biegu na 400 m brązowy medal wywalczył Szymon Mikołajczak MKS Czechowice-Dziedzice. W biegu na 1500 m mistrzem kraju został Miłosz Wesołowski KKL Rodło Kwidzyn. W biegu na 3000 m dwa medale zdobyli zawodnicy SSMKS Parasol Wrocław — złoty Adam Majewski, brązowy Filip Janas — obaj pobili rekordy życiowe. Brążowy medal w biegu na 110 ppł zdobył Jakub Milczuk UKS Skoczek Władysławów. Mistrzem kraju w biegu na 400 m ppł został Igor Filar ZLKL Zielona Góra. Srebrny medal w biegu na 2000 m przez przeszkody wywalczył Wiktor Janduła RLTL Optima Radom. W skoku wzwyż wicemistrzem kraju został Kewin Małek AML Słupsk, brązowy medal wywalczył Piotr Konopko LUKS Hańcza Suwałki. W skoku w dal srebrny medal zdobył Gabriel Dziełakowski LLKS Osowa Sień. Srebrny medal w trójskoku wywalczył Cezary Wilk LLKS Pomorze Stargard. Mistrzem Polski w rzucie dyskiem został Wojciech Lewkowicz ULKS Uczniak Szprotawa, który uzyskując wynik 60.56 m został liderem europejskich tabel U18. W rzucie oszczepem całe podium dla zawodników z naszych klubów — złoto Mateusz Żyliński LUKS Hańcza Suwałki, srebro Jakub Krawczyk ULKS Tychowo, brąz Andrzej Dzwonkowski KKL Rodło Kwidzyn. Mistrzem Polski w 10-boju został Oliwier Przybylski MKS Osa Zgorzelec. W sztafecie 4×100 m złoty medal zdobył zespół AML Słupsk, a srebrny KS Stal LA Gorzów Wlkp. W sztafecie 4×400 m srebrny medal zdobyli biegacze AML Słupsk.

Fot. PZLA