Integracja na Igrzyskach — Spała 2021

By 3 września 20218 września, 2021Aktualności KZ Ludowych Zespołów Sportowych

37 niepełnosprawnych intelektualnie sportowców z 5 województw brało udział w zawodach lekkoatletycznych i rekreacyjnych na XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS — Spała 2021. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłką lekarską oraz w rzutach piłką na palik, lotką i strzelaniu a bramkę. Klasyfikację punktową wygrało woj. łódzkie przed śląskim i wielkopolskim, kolejne miejsca zajęły woj. kujawsko-pomorskie i opolskie. Klasyfikację medalową również wygrało woj. łódzkie — 14 medali (7-2-5), drugie miejsce zajęło woj. wielkopolskie — 9 medali (3-5-1), trzecie — woj. śląskie 11 medali (2-4-5), czwarte woj. kujawsko-pomorskie 2 medale (0-1-1) i piąte woj. opolskie — bez medalu. Gwiazdą tych zawodów była Agnieszka Janota z woj. wielkopolskiego, która zdobyła 5 medali — 2 złote i 3 srebrne.

Na zdjęciu, które zamieściliśmy powyżej widzimy niepełnosprawnych sportowców z woj. kujawsko-pomorskiego w towarzystwie trenera naszych siatkarzy Vitala Heynena. W tym samym czasie, gdy w Spale odbywały się Igrzyska LZS na obozie treningowym przebywali również nasi siatkarze, przygotowujący się do Mistrzostw Europy. Vital Heynen w wolnych chwilach przechadzał się po spalskim ośrodku i chętnie pozował do zdjęć i rozmawiał z uczestnikami. Powiedział, że cieszy go widoku tylu startujących to zawodników, że kocha Spałę i świetnie mu się tu pracuje. Wiele osób miało też szczęście spotkać kilku polskich siatkarzy m.in. Wilfreda Leona, Michała Kubiaka czy Jana Kochanowskiego.

Wyniki zawodów integracyjnych

Konkurencję strzałów na bramkę kobiet wygrała Agnieszka Janota z woj. wielkopolskiego, druga była Magdalena Bąk z woj. kujawsko-pomorskiego, trzecia Bożena Cieślik z woj. łódzkiego. Wśród mężczyzn w tej konkurencji najlepszy był Witold Pawlak z woj. wielkopolskiego, drugie miejsce zajął Marcin Socha z woj. śląskiego, trzecie Łukasz Tępiński z woj. łódzkiego.

W rzucie lotką do celu pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Joanna Gołuch woj. śląskie, druga była Agnieszka Janota z woj. wielkopolskiego, trzecia Magdalena Żuchowska z woj. kujawsko-pomorskiego. Wśród mężczyzn złoty i srebrny medal zdobyli zawodnicy z woj. łódzkiego: Krzysztof Ruboj i Sebastian Tomczyk, brązowy medal wywalczył Paweł Bum z woj. śląskiego.

W rzucie lotką znowu najlepsza była Agnieszka Janota z woj. wielkopolskiego, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pawlus woj. śląskie, trzecie Karina Knioła woj. wielkopolskie. Złoty medal wśród mężczyzn zdobył Łukasz Tępiński z woj. łódzkiego, drugi był Daniel Krawczyk z woj. wielkopolskiego, trzeci Adam Chmal z woj. łódzkiego.

Bieg na 60 m kobiet wygrała Justyna Mielczarek woj. łódzkie, druga była Agnieszka Janota z woj. wielkopolskiego, trzecia Anna Urbaniec z woj. śląskiego. Wśród mężczyzn złoty medal w tej konkurencji wywalczył Krzysztof Ruboj z woj. łódzkiego, drugi był Ireneusz Konkol z woj. śląskiego, trzeci Łukasz Tępiński z woj. łódzkiego. Ten ostatni wygrał też konkurs skoku w dal, drugi był w tej konkurencji Krzysztof Ruboj z woj. łódzkiego, trzeci jego kolega Krzysztof Gielec. W skoku w dal kobiet kolejność na podium była taka sama jak w biegu na 60 m — Justyna Mielczarek, Agnieszka Janota, Anna Urbaniec.

Rzut piłką lekarską wygrała Justyna Mielczarek, druga była Katarzyna Pawlus z woj. śląskiego, trzecia jej koleżanka Joanna Gołuch. Wśród mężczyzn złoty medal zdobył Ireneusz Konkol z woj. śląskiego, drugi był Szymon Gielec z woj. łódzkiego, trzeci Paweł Bum z woj. śląskiego.