Skip to main content

W Spale wręczono puchary za osiągnięcia sportowe w 2020 roku

W ubiegłym roku w grudniu nie odbyło się w Uniejowie, z wiadomych powodów, podsumowanie działalności Krajowego Zrzeszenia LZS w 2020 roku. Podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale odbyła się uroczystość wręczenie pucharów za współzawodnictwo w sporcie młodzieżowym — nagrodzono województwa i najlepsze kluby, za współzawodnictwo wojewódzkich zrzeszeń w mistrzostwach KZ LZS oraz wręczono pamiątkowe grawertony uczestnikom finału konkursu „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienia najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”. Uroczystość prowadzili Henryk Urbaś, rzecznik prasowy PKOl i Krzysztof Piasek, sekretarz RG KZ LZS.

We współzawodnictwie wojewódzkich zrzeszeń w mistrzostwach KZ LZS w 2020 roku pierwsze miejsce zajęło województwo wielkopolskie, zdobywając 1345 punktów, na drugim miejscu uplasowało się województwo kujawsko-pomorskie z 1143,5 punktami, na podium zameldowało się jako trzecie województwo mazowieckie — 966,5 pkt.

Kolejne miejsca zajęły: 4. województwo lubelskie —  793,5 pkt, 5. województwo łódzkie — 609,5 pkt, 6. województwo pomorskie — 487,5 pkt, 7. województwo dolnośląskie — 462,5 pkt, 8. województwo zachodniopomorskie — 419 pkt, 9. województwo warmińsko-mazurskie — 318 pkt, 10. województwo śląskie — 295 pkt, 11. województwo podlaskie — 294,5 pkt, 12. województwo lubuskie — 272 pkt, 13. województwo małopolskie — 219,5 pkt, 14. województwo świętokrzyskie — 196 pkt, 15. województwo podkarpacie — 163 pkt, 16. województwo opolskie — 117 pkt.

We współzawodnictwie w sporcie młodzieżowym (prowadzi go Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu) spośród naszych wojewódzkich zrzeszeń pierwsze miejsce zajęło Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu — 4692,94 pkt, na drugim miejscu znalazło się Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie — 3944,19 pkt, na trzecim Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu — 3413, 86 pkt.

Kolejne miejsca zajęły: 4. Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS w Toruniu — 2918,33 pkt, 5. Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach — 2868,00 pkt, 6. Mazowieckie Zrzeszenie LZS w Warszawie — 2680, 90 pkt, 7. Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS w Szczecinie — 2193,14 pkt, 8. Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku — 1925,83 pkt, 9. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi — 1904,43 pkt, 10. Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku — 1783,68 pkt, 11. Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie — 1628,47 pkt, 12. Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie — 1535,07 pkt, 13. Lubuskie Zrzeszenie LZS w Gorzowie Wlkp. — 1429,05 pkt, 14. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu — 993,48 pkt, 15. Świętokrzyskie Zrzeszenie LZS w Kielcach — 874,40 pkt, 16. Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie — 833,89 pkt.

W tym współzawodnictwie puchary otrzymały też najlepsze kluby. Przypomnijmy, że 2020 roku kluby naszego Zrzeszenia zdobyły 23,22% wszystkich możliwych do zdobycia punktów.

Lista nagrodzonych klubów w sportach wiodących w Zrzeszeniu

  • Kolarstwo — 1. ALKS Stal Grudziądz, 2. UKS Copernicus Toruń, 3. KK Ziemia darłowska Darłowo
  • Lekkoatletyka — 1.RLTL ZTE Radom (obecnie RLTL Optima Radom), 2. KS Podlasie Białystok, 3.KS Stal LA Ostrów Wlkp.
  • Łucznictwo — 1. LKS Łucznik Żywiec, 2. KS Społem Łódź, 3. KS Stella Kielce
  • Narciarstwo klasyczne — 1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, 2. KS Jedność Nowy Sącz, 3. WSS Wisła
  • Podnoszenie ciężarów — 1. LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, 2. CLKS Mazovia Ciechanów, 3. LKS Dobryszyce
  • Tenis stołowy — 1. UKS Dojlidy Białystok, 2. MLKS Ostródzianka Ostróda, 3. KS Bogoria Grodzisk mazowiecki
  • Zapasy klasyczne — 1. KS Sobieski Poznań, 2. AKS Piotrków Trybunalski, 3. GKS Cartusia Kartuzy
  • Zapasy kobiet — 1. MKS Cement Gryf Chełm, 2. ZTS Sokół Lublin, 3. KS Sobieski Poznań
  • Zapasy wolne — 1. LKS Mazowsze Teresin, 2. ZKS Stal Rzeszów, 3.LMKS Krasnystaw

Inne kluby, które w swoich dyscyplinach były najlepsze:

  • Badminton — SKB Suwałki
  • Biathlon — UKN Melafir Czarny Bór
  • Hokej na trawie — LKS Gąsawa
  • Jeździectwo — LKS Lewada
  • Kickboxing — Kartuski KK Rebelia Kartuzy
  • Kajakarstwo slalomowe — LKK Drzewica
  • Kajak polo — MOSW Choszczno
  • Szachy — LKSz GCKiP Czarna
  • Unihokej — KS Energa Olimpia Osowa Gdańsk
  • Żeglarstwo — WKŻ Wolsztyn

Listę 16 finalistów konkursu „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienia najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim” już publikowaliśmy na naszej stronie www oraz w „Wiadomościach Sportowych” z grudnia 2020 ale dopiero w Spale przedstawiciele tego konkursu mogli odebrać swoje równorzędne wyróżnienia. Jeszcze raz lista nagrodzonych projektów (według województw):

GLKS „Jeżów Sudecki” Jeżów Sudecki, woj. dolnośląskie • UKS „Orlik” Kowalewo Pomorskie, woj. kujawsko-pomorskie • UKP Suchowicz Team Wólka Panieńska, woj. lubelskie • KS „Orlęta” Gorzów Wlkp., woj. lubuskie • LUKS „Gryf” w Bujnach, woj. łódzkie • LKS „Lotnik” Kryspinów, woj. małopolskie • L-UKS „LUKS” w Borkowie Kościelnym, woj. mazowieckie • LZS „TOR” Dobrzeń Wielki, woj. opolskie • Stowarzyszenie „Wieś przyjazna Dzieciom” w Hucinie, woj. podkarpackie • LUKS „GOKSiT” w Suchowoli, woj. podlaskie • KTS-K GOSRiT Luzino, woj. pomorskie • GLKS „Lot” Konopiska, woj. śląskie • Ludowy Klub Biegacza „Rudnik” w Rudniku, woj. świętokrzyskie • LKT „Mazury” Mrągowo, woj. warmińsko-mazurskie • UKS „Orkan” przy ZSR Środa Wlkp. woj. wielkopolskie • LUKS „Bałtyk” Dziwnów, woj. zachodniopomorskie.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym!