10 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w 17. PZLA Mistrzostwach Polski U16, U18 i U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie

5 września w malowniczej scenerii rezerwatu skały w Krynkach, w gminie Brody w woj. świętokrzyskim odbyły się 17. PZLA Mistrzostwa Polski U16, U18 i U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Jednym z głównych organizatorów mistrzostw był klub naszego Zrzeszenia LKB Rudnik. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich 10 medali.

Zawody rozpoczęły się sensacyjnie. Złoty medal w kategorii U16 zdobył 14-letni Szymon Simlat (UKL Feniks Świdwin), który tym startem zadebiutował nie tylko w biegach górskich, ale w mistrzostwach Polski w ogóle. Srebro wywalczył piąty w ubiegłym roku na krótkim dystansie Kacper Stopa (RLTL Optima Radom), a brąz Kacper Lipski (LKS Zuza Running Team Opoczno). Rywalizację w kategorii U18 zdominował Michał Lachowski(KS Sprint Bielsko Biała). Jego czas 14:39 ustępował tylko zwycięzcy kategorii U20 i jest nowym rekordem trasy w kategorii U18. Srebrny medal zdobył debiutujący w biegach górskich Piotr Szal (UKS Romer Rabka Zdrój), a brązowy — Dariusz Sikora (LKB Rudnik). W kategorii U20 zwyciężył najbardziej utytułowany ze wszystkich uczestników Jakub Strzelczyk (UKS Olimp Kozienice), który medale zdobywał nie tylko w biegach górskich, ale także w przełajach i na przeszkodach. Poza tym reprezentował Polskę podczas tegorocznych mistrzostw Europy U20. Srebrny medal zdobył Kacper Arendt (GKS Olimpia Grudziądz), a brązowy — Wiktor Antosz (UKS Romer Rabka-Zdrój).

W damskiej kategorii U16 złoto zdobyła Aleksandra Strzelczyk (UKS Olimp Kozienice), srebrny Aleksandra Sobolewska (LKS Zuza Running Team Opoczno), a brązowy Karolina Tyman (UKS Diament Godów). W kategorii U18 za główne faworytki uchodziły Aleksandra Karolczuk (LUKS Boguszyce) i Aleksandra Sot (UKS Olimp Boguszyce). Karolczuk prowadziła przez większość dystansu, ale nieoczekiwanie okazało się, że to nie Sot, ale debiutująca w biegu górskim Marlena Stokłosa (MKS-MOSM Bytom) jest jej najgroźniejszą rywalką i to ona została złotą medalistką. Srebrny medal zdobyła Karolczuk, a brązowy — Sot. W kategorii U20 zwyciężyła debiutująca w biegu górskim Marzena Rozpędzik (UKS Czapla Białe Błota), drugie miejsce zdobyła Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba), a trzecie … wieloboistka z predyspozycjami wytrzymałościowymi Dominika Szymańska (MKL Sparta Stalowa Wola).